22.3.2003 - HIP HOP QUEST Brno Babylon

Opět vám z Brna přinášíme report z Babylonu s množstvím fotek a dvěma minirozhovory, tentokrát jsem vyzpovídala DJ Maztaha a MC Headdyho...

Pořádali: Question
Live: Index /Budějice/, INDY & WICH + LA4 /Praha/
DJ´s: Exhibice ILLUSIONISTS /Opia, Maztah, Nneser, Chocolatic/ vs. QUESTABLISTS /Arsen, Mehdi, Five/
Other DJ´s: Five /Questablist, Brno/, Wich /Indy&Wich, Praha/, Silverscreen /Index, Budějice/
Beatbox: Anir, El Mariz /Třebíč/
+individual b-boy battle


Jak už samotné obsazení účinkujících napovídá, i tentokrát byl program pořádně nabitý a na podiu se pořád něco dělo. Překvapivým zjištěním bylo, že na tuhle akci přišlo ještě víc lidí než minulý měsíc na PSH. Těžko říct, jestli se tolik těšili na battle dvou brněnských dj´s crews Questablist a Illusionist nebo na Indyho s Wichem či jejich pražskou freestylovou posilu PHATa, který se ale na poslední chvíli z mejdanu omluvil, protože jej skolila chřipka. Beatbox dávali El Mariz s Anirem z Třebíče.


Tentokrát se do klubu začalo pouštět o hodinu dřív, aby nikdo nemohl zmeškat začátek akce jako minule, kdy u vchodu šacovali příchozí jednoho po druhém, čímž se vše zpomalilo a mnozí opozdilci stihli až druhou polovinu mejdanu. Mezitím, co vstupními dveřmi vcházeli první příchozí, stál za gramci DJ Five a rozjížděl svůj půlhodinový set.


Jako vždycky přišel první na řadu break, kluci za mohutného povzbuzování mladičkých roštěnek v prvních řadách předváděli perfektní kousky. Po nich už ale nastoupili El Mariz a Anir, kteří oživili publikum trochou beat boxu a naladili lidi na právě přicházející Indexy, ti hráli v Brně už podruhé a musím dodat, že od léta, kdy jsem je live viděla naposledy, se podstatně zlepšili. Tenhle krok dopředu bezpochyby poznali i lidi pod podiem, kteří si s nimi zpívali některé známější vály a zvedali ruce nad hlavy.


Snad nejočekávanější z celého večera byl battle mezi Questablist a Illusionist. Skoro bych až řekla, že se mnozí sázeli, kdo bude lepší. Illusionist předvedli výborný výkon a bylo poznat, že tráví dost času ve zkušebně a promakávají všelijaké triky, publikum kluky hlasitě povzbuzovalo a vybízelo k ještě lepšímu výkonu. Sklidili velký potlesk, ale to už se chystali Questablist, ze začátku se trošku sekli, takže museli začít znovu, nicméně to, co předvedli byl klasicky perfektní questablistický set.


Podruhé za čtyři měsíce Brno uvítalo trojku Indy, LA4 a zádakryjícího Wiche. Jejich koncert se nekompromisně rovná kvalitce, obávám se, že o klucích bylo už řečeno tolik, že jakkoli vám je přibližovat je nesmyslné, navíc kdo je někdy slyšel naživo to může s klidem dosvědčit.


Ve freestyle battle se proti sobě měli postavit LateM z DeFuckTo a PHAT. Mnozí toužili vidět Phata dávat freestyle, bohužel se jim toto přání nesplnilo, protože jak už bylo výše zmíněno, Phat onemocněl a odvolal i koncert, kde měl vystupovat den před brněnským mejdanem.


Na závěr vám nabízím minirozhovory vztahující se k mejdanu a fotky, které pro vás opět ochotně udělal Uživatel8 - Cwak.


Za měsíc (19.4.03) se v Babylonu objeví Názov Stavby, kteří přijedou obhájit novou desku, DJ Shy One, MC Skizah a další. .


DJ MAZTAH / Illusionists djs crew, Zlomenej Waz - Brno/


Dari: Jak hodnotíš výkon Questablists?
Maztah: Questablists zahráli hodně dobře, škoda zaváhání v úvodu setu. Jejich set se mi hodně líbil, technicky krutě promáklej.
Dari: Kolik času jste věnovali trénování?
Maztah: Rutinu v tý podobě, jak jsme ji dávali, jsme trénovali už na koncert LoopTroop, ale díky tomu, že byl Opia nemocnej, tak před touhle akcí proběhl jeden trénink pár hodin před mejdanem.
Dari: Hrajete jakožto Illusionists v brzké době někde?
Maztah: Teďka si dáme nějakou pauzičku na trénink novejch rutin, pak například v Praze s Phaderheadz, Akrobatik, Virtuso začátkem května a tak dále...


MC HEADDY / DeFuckTo - Zlín/


Dari: V Babylonu jste hráli už podruhé, jak se ti líbí tamní mejdany?
Headdy: Říkal jsem to už když ses mě ptala tenkrát poprvé, je to super prostor a když příjde dost lidí, aby se zaplnil, tak je z toho pořádný kotel. A to na obou akcích byl, takže podle toho ty mejdany tam vypadaly.
Dari: Můžeš říct něco málo k freestylu vašeho LateM proti BEE?
Headdy: Tak k tomu by se měl vyjádřit spíš Late, ale dávali dobře oba.
Dari: Kde budete v brzké době k vidění a slyšení?
Headdy: V brzké době určitě nikde. Od Nového roku jsme si dali koncertní pauzu, která je závislá na určitých okolnostech, takže buď začneme zase hrát od července nebo až od listopadu.


Komentáře

Good trip

Dobrá akce.

fotky

..ej a kde sou fotky kocicek, fotka vetrelca s dzusem mne dlouhou noc v kanclu neukrati, sakra sakra..rukafaka"reprezzent :o)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166