Chuck D: Válka s Irákem o prachy a ropu

Chuck D. se v polovině měsíce objevil jako přednášející host na Radfordské univerzitě, kde se konal tzv. "Black History Month". Chuck hovořil o neodvratně blížící se válce s Irákem, a obviňoval hlavy Spojených Států z naprosté ignorace globální opozice vůči válce.


"Bush neposlouchá lidi. Nevím, koho teda reprezentuje. Za kým stojí, když ne za námi. Celej svět říká, že to není chytrý řešení, ale on si v klidu pokračuje ve svý rozjetý hře." 


Chuck také řekl, že spousta Američanů dostala letáčky a dopisy s podpisem kanceláře G. Bushe, ve kterých se doslova neskrytě píše, že válka bude v závěru pro Ameriku znamenat peníze a ropu. 


Amerika pořád řeší věci po celém světě, ale nemáme zametenej ani svůj vlastní dvorek. Máme jít příkladem, ale nejsme o nic lepší, než někdo jiný.


"We the people are getting F*cked," řekl doslova.


Chuck také řekl před celým zástupem lidí, který se přišel podívat, že obrovské korporace vždycky profitovaly z rozdílů mezi kulturami, a uvedl pár příkladů, kde samozřejmě nechyběl Střední východ versus Spojené Státy. 


"Všechno je to propaganda."


Komentáře

Respekt pro Chucka

Chuck mel vzdycky dobry nazory a je dobre, ze aspon nekdo v hip-hopu rekne, co si opravdu mysli. Ten posranej stredni rnb proud v cele s P.Diddym je celej naprosto k nicemu. PUBLIC ENEMY NUMBER 1!!

http://stop-valce.zde.cz

stránky proti válce v Iráku: http://stop-valce.zde.cz

USA furt lepsi nez Cina

Podle me je teda furt lepsi kdyz je zatim svetovej hegemon USA, jelikoz asi nebude moc dlouho trvat a zacne si cim dal vic frkat Cina a ta se s kritikama prilis nesere.

Jinak ze nejaka "celebrita" kritizuje oficialni stanoviska jako veliky hrdinstvi moc nevnimam, podle me nic neriskuje, vic cenim hrdinstvi obycejnych lidi kteri riskujou treba vyhazov z prace a nasledny existencni problemy, ale o tomhle se v mediich moc nemluvi.

novinky sou cim dal tim

novinky sou cim dal tim nudnejsi....samy US...fuck them....radsi pois/blink/nino jednou za tejden nez tyhle mrdky...

To, co dělá bush začíná být dosti vážný

Vím, že existuje v americe ACLU (American Civil Liberty Union , která v posledích měsících vyvýjí aktivní činnost (má několik stovek tisíc členů) a přinásší občanům osvětu. Upozorňovali např. na to, aby se nenechali zastrašovat státními orgány, aby nepadali do agonie z toho, že je nevyšší stupeň protiteroristické pohotovosti "oranžový stupeň"
Moc dobře si nedokážu představit, co bude v iráku, když hussain padne. Nevidím to můc růžově, protože šítský opozioční aktivista (má velkou podporu u irácké veřejnosti (tajně) a jmenuje se Ajatoláh Mohammed Baqir al Hakim. Ten má v úmyslu založit po pádu Saddáma stranu "Nejvyšší koncil pro islámskou revoluci v Iráku" Už z toho názvu mrazí.

jedinej, kdo chce valku je Bush ,takze tech buranu moc neni..;))

Jinak Chuck D neni prvni ani posledni, viz. Mr.Lif a jeho nejnovejsi album atd. Respekt pro ne,ze se tam neboji o tom verejne mluvit...v te jejich "dekomkracii" ci "svobodnem narode" nebo jak se tomu shitu rika...;)

CD

No aspon je videt,ze ne vsici negri a predevsim amici sou burani

Snad to čakovi

Snad to čakovi projde....
repsekt.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166