CITY NEEDS YOU! Rozhovor o streetart výstavě

px

O tom, co se v Praze chystá 19.2. za výstavu, o budoucnosti, novém společném projektu a životě jsem si povídal s PASTOU, jedním z nejvýraznějších streetart umělců v republice.

(Tak… První otázka, ta musí bejt vždycky správně dementní…)

Proč zrovna PASTA? Má to nějakej skrytej význam? Na tvých plakátech a stickerkách se objevuje spousta skrytých významů, ale přesto jeden motiv převažuje, okřídlená pasta na zuby. Cítíš se jako anděl, nebo si jenom tak rád čistíš zuby?? :)))

Na tuhle otázku odpovídám poměrně často, ale mam ji rád. Žádnej skrytej význam za tím není, jde jenom o převedení jména, který píšu, pro streetartový účely. Není to samozřejmě jediná cesta, ale pro mně byla nejschůdnější. Jako anděl se necítím, lítání by mně ale bavilo. 8) No a s těma zubama… moc jim nedávám… 8)

Chystáš na 19. 2. vernisáž společně s kamaradem ROTHem. Přibliž nám, co všechno bude k vidění, a jak dlouho jsi to chystal…

Věci, které chceme na výstavě předvést, vycházejí především z naší dosavadní graffiti tvorby a vlivu streetartu. K vidění budou plakáty, nálepky a popartový obrazy. Všechny Vás srdečně zvu.

Jako pražskej streetartovej umělec jsi dost často ve městě a na ulici. Začínal jsi, a stále ještě k tomu děláš i graffiti. Můžeš tyhle dvě věci nějak porovnat? Máš takzvaně jednu ruku na graff a druhou na street art? Snažíš se to spojovat? Myslíš, že street art je nějaká cesta přes všechny ty zákazy a antigraffiti zákon v ČR, nebo je to pouze další z forem umění veřejného prostoru?

Streetart je vším, čím ho jeho autor chce mít. Pro mně osobně je to další graffiti médium s možností přímější komunikace s širší skupinou lidí. Pochopitelně, že to může být i cesta pro lidi, kteří graffiti nechtějí dělat ze strachu před postihem. Zatím to ještě jde, ale i streetartu nastanou krušné časy. Jde jen o to, kdy chlapci ve vládě usoudí, že jde o další ohrožení zájmů třídní společnosti naší současné "socialistické" vlasti.

Vím, že o streetartu si mluvil a psal pro nějaké české časopisy. Jak vidíš vývoj streetartu u nás? Pozoruješ nějaké velké a zásadní projevy ostatních? Oslovuje tě poslední dobou něco víc? Čekáš nějakou mohutnou expanzi?

Vývoj streeartu v naší zemičce je poměrně slušnej, akorát se mi zdá, že se lidi zasekli na nálepkách a nejdou dál. Mluvim hlavně o Praze, vím že v jiných městech to už začali posouvat, alespoň směrem k plakátům... hey wasup Praha? Za expanzi bych byl vděčnej, i když musím říct, že nálepek je vidět hodně, už se vyprofilovali i první stálý jména.

Jak jsou na tom se streetartem jiná města v Čechách? Dá se to s Prahou srovnávat? Co myslíš, je to umění ryze městské, nebo máš dojem, že patří kamkoliv? To je totiž dost složitá otázka i pro hip-hopovou subkulturu a její elementy.

Jak jsem řek, z toho mála co jsem viděl z jiných měst mám pocit, že jedou víc plakáty než v Praze. U nás se tomu ale věnuje větší množství lidí. Chce to čas. Streetart patří, podle mého názoru především do města, město ho potřebuje!

Musím něco píchnout, doufám že mě doplníš. S tebou a Ahoyem rozjíždí phatbeatz team další web - StreetArt.cz. Koncem dubna, kdy PhatBeatz oslaví první rok, by mělo být všechno na dobrý cestě dát tomuhle specifickýmu artu svojí veřejnou virtuální galerii. Těšíš se na to? Máš už přichystaný nějaký esa v rukávu?

Rozhodně se na to těším strašně moc!!! Žádný esa v rukávu nemám, ale jsem si jistej, že častý updaty a freshový informace budou bohatě stačit! Phatbeatz team zaručuje maximální technickou podporu a tím pádem není vůbec co řešit!!!

Děláš v reklamce, dává ti to nějakou motivaci, vidět ty billboardy okolo, plakáty a letáky na výrobky, nebo to bereš jako nutný zlo, který tě pouze živí?

Obojí. Když už to musím dělat (nic jinýho neumim), tak se z toho snažím kromě vaty dostat všechno. To znamená, že si z toho beru motivaci i inspiraci. Motivací pro mně je, že když už ty sračky dělám, musím na druhou misku vah něco přidat - pro mně graffiti a streetart. Rovnováha je důležitá! Inspirují mně stupidní kampaně z kterejch si pak můžu dělat prdel. New! Nuewo! Új! - Buy it now! 8)))

Co streetart v zahraničí, můžeme srovnávat, nebo je zatím brzo?

Řekl bych, že je zatím brzo. Ale jsme v Čechách… 8)

Tak díky, a těším se na spolupráci… Máš chuť někoho pozdravit? Nebo nahoď nějaký moudro dne! :)) To se na PB docela chytlo, a lidi to maj rádi, tak někoho pozdrav ne? :))

Zdravim hlavně Phatbeatz team, mojí partu NTS a všechny mý kámoše … že jich je. 8) A moudrost dne? No přece… CITY NEED YOU! Woe… 8)

CITY NEEDS YOU!

Komentáře

Tak dik

ale sem nejakej nachcipanej a asi 250 km odsunutej tak vernisaz vynecham =)

éé ok

Sice je tam letak a nekomu urcite prisla smska a v akcich je to taky s letakem a vo datumu a stylu akce pisu, ale pro tebe Lokone specialne jeste jednou: 19-02-2003
City Needs You! Vernisáž PASTA&ROTH
Atelier 1, Římská 21, Praha 2
Vernisáž streetart umělců - PASTA & ROTH
začátek: 19:00
vstup: Zdarma
výstava končí 6.3.2003

Tacude ja te prechvalil =)

Vzdyt je to tak snadny! Kdyz tam inzerujete nejakou akci, tak by se prece melo uvest ne jen kdy a s jakym kamosem to chysta, ale taky aspon kde to bude!

pastArt

Tohle není ART, ale PASTART :) krut* rozhovor a navic se mame na co tesit :)

no fakt me sere ze se tam

no fakt me sere ze se tam nedostanu, no tak pastyr snad neni posledni ze..peace

Už ...

... se těšim :)

dobry...prijdu uvidim odejdu

dobry...prijdu uvidim odejdu

2 Rusko

Cuz moreee, no hele, pro ty za velkou louží to bude samozřejmě jako fotoreport hned ten den po vernisáži nějak nafocený. Myslim na tebe a tvojí zvědavost :)) A když budeš superhodnej, udělám ti nějakej ten XviD z toho cirkusu kolem :))

elektronicka vystava

pasta na zuby? tak todle pardon, vypada to vostre ;) kdy to bude k shlednuti elektronicky pro vsechny kdo jsou decentne mimo republiku?

rus

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování