EL'NINO: ilegál nejen v Brně, ale i po celé Evropě

Podívejme se do Brna, kde působí writer EL'NINO. Poslední dobou si dává hlavně vlaky a byl to právě on, kdo jako první z Brna vyjel zamalovat do zahraničí. Nabízíme vám jeho zážitky z ilegál malování.

V době, kdy se nová generace writerů učila na prvním stupni ZŠ čmárat do písanky první písmenka, začínala po Brně vlna EL'NINO. Nebyly to ani tak zdi, jako spíš vlaky. Tahle vášeň mu zůstala dodnes. Dnes však toho má za sebou mnohem víc, vyzkoušel metra v mnohých hlavních evropských městech a jeho jméno jste mohli zaznamenat také ve Španělsku, odkud si přivezl snad nejkurióznější zážitky. O tom, že ne vždy je malování v zahraničí sladké, si právě můžete přečíst a také se podívat na několik málo fotek..

DARI: Kdys začínal a jaký vůbec byly začátky ?
EL'NINO:
S graffiti jsem začínal kolem let 1993-1994. Bylo to ale spíše tápání v něčem, co mě fascinovalo a zároveň přitahovalo. Bylo velmi málo toho, z čeho by se daly čerpat informace a zkušenosti. Trvalo dlouhou dobu, než jsem o sobě vůbec mohl říct, že jsem writer... Bylo nás jen pár lidí z města a všichni byli téměř jedna rodina, aspoň tak jsem to viděl. Museli jsme všechno objevovat sami sice tady byla taky Praha, ale tu jsem nijak zvlášť nenavštěvoval.Trysky jsme si dělali a jen občas se něco dovezlo z Rakouska. Později Praha, první beltony ze Sametu, to byl asi rok 1996. Pak v roce 1997 nastal pro mě menší boom, ale ne ve jméně EL'NINO, spíš ve spoustě jiných, která bych ale nerad zmiňoval kvůli neustále pohotové policii, která zná celou mou historii, i když tajně doufám, že ne úplně. S rokem 97 přišel taky zvrat v problémech s policií, školou a rodinou. Graffiti se strašně odráželo na mém životě a dělá to dodnes. Ale nelituji ani vteřinu obětovanou writingu. Často jsem byl na nule se silama pro běžnej život, ze všech stran to bylo jen odsuzování a kritika, taky otázky PROČ, zač a kam vlastně spěji. Měl jsem to denně na talíři, ztrácel jsem kvůli graffiti spousty věcí a mnohdy jsem ani nevěděl proč. Myslím, že to ale zná každej... V letech1998-1999 odstartovala ISK CREW a s ní nová éra novýho života branýho tak, jakej je. Konec roku 1999- TRAIN BOMBING euforie! Nic víc než vlaky metra a vandalismus. Jako první jsem vyjel ven z Brna do Evropy. Ne vždy úspěšně, pak už jen dnešek... Ten je skoro stejnej, akorát že trochu pomalejším tempem.

DARI: Co tě nejvíc inspirovalo ve tvorbě, byl a je nějakej speciální zdroj inspirace?
EL'NINO:
Často a nejvíc mě ovlivňovala konkurence, byl to takovej hnací motor kupředu. Snaha vyzrát nad ostatníma a být sám pro sebe lepší, pořád na tom pracuji. Inspirace přicházela podvědomě ze všech směrů. Reklama, písmo oficiální i neoficiální, loga, grafika, ale i jiní writers. Dříve jsem si denně skicoval tisíce papírů, lehký tvary, každou noc, ve škole, večer doma, atd. Prostě non stop. V graffiti je tisíce shod ve tvarech, ale vnímám to jako slova, i ta se používají stejně a dokola, jen někdy se trochu liší, národem, generací, mentalitou... Inspirace se nedá vyčerpat, ale časem se dá potlačit, už je jen na každým, jak ji zneužije... Já ji zneužil pro své jméno a jeho propagandu.

DARI: Do zahraničí jsi vyjížděl poměrně často. Byly to snad všechny možné kouty Evropy, zanechalo v tobě nějaké místo výjimečné vzpomínky?
EL'NINO:
Maloval jsem na spoustě míst v Evropě, která byla něčím specifická a jedinečná. Nezvládnu teď jednoznačně říct tam nebo tam to bylo nejlepší. Jediný, co můžu říct, že fakt největší hard core a geniální lidi byli ve Španělsku, přesněji v Madridu. Chápu, každej v republice řekne Německo, Berlín, tam je to pravý peklo, tvrdost a síla. Taky jsem si to myslel, dokud jsem nedojel do Madridu. Celej systém metra je tam podchycenej securiťákama, a to dokonce tak, že na stanicích jich je snad víc než cestujících, vážně. Ještě k tomu má každej z nich aspoň dva metry a 110 kg. Obrazně, to ale není podstatný. Writeři ze Španělska mají tak trochu cikánskou krev, a to se hodně odráží na jejich chování. To, co jsem s nimi denně prožíval, mě otrkalo na 10 let dopředu. Styly, jakýma jsme vnikali do meter, co kluci dělali večer v podnicích, co se dělo u nich doma, apod. To všechno bylo pekelný a geniální, ostatně kdo si u nás dovolí ukrást auto metro-securiťákům a jezdit s ním po městě, natáčet se a za jízdy ho demolovat a ještě ke všemu ho nakonec prodat? Může se vám to zdát divný, úchylný, ale já jsem Španělsko miloval. Krádeže, bordel, tu odhodlanost writerů neutíkat, ale jít na odpor security. Respektuju je jako lidi s velkým egem, hrdostí a přátelstvím. Ze všech měst jsem cítil největší hardcore sílu právě v Madridu. Potom metro black jump ve stanici uvnitř s lidma, čórky oblečení atd. Myslete si co chcete, ale bylo tam líp než doma.

DARI: Co další státy?
EL'NINO:
Jinak Polsko, Rakousko, Holandsko, Itálie, Francie, Německo, Chorvatsko, Maďarsko, atd. I tam se pekelně malovalo. Taky tam byli skvělý lidi, i když ne vždy.

DARI: Proč si dáváš víc ilegál?
EL'NINO:
Ilegál víc jen proto, že mi víc dává. Není nic moc pocit stát hodiny u legálu a plácat se v něm. Naopak pár vteřin na metru mi dá tisíckrát víc pocitů, myšlenek a taky vzpomínek. Dělám to přirozeně, proště preferuji ilegál, není to tím, že adrenalin nebo tak... Na to kašlu, z toho jsou akorát tak žaludeční vředy, ale mám to daný, ilegál ve více směrech... Tohle musí každej pochopit. Nic mi neříkají lidi jako Daim a jemu podobní umělci. Mám je rád a cením je, ale nikdy bych to nedělal, nejsem umělec, jsem writer, beru graffiti tak, jak vzniklo - tagy - throw up´s - chromy - panely... nic víc, nic míň.

DARI: S kým obvykle chodíš zamalovat?
EL'NINO:
Tak většinou maluji s klukama z Brna. S někým často, s někým občas, s někým málo. Na akce jde se mnou moje očko Glue. Jinak dík jemu za stovky ohlídaných akcí a za dobře odvedenou práci. Pak kluci z ISK, BHB, RHC, Y2K, a spol. Střídavě oblačno... Většinou ale jen já a Glue. Dá se to víc promáknout, jsme už sehraní, ví co a jak a já se nemusím nijak omezovat nebo dohadovat s ostatníma. Teda ne dohadovat, ale budit pozornost. Uf, to už je 01:33? No tak dál.

DARI: A teď se přiznej... kolikrát už tě chytli?
EL'NINO:
No doslova mě nechytli při činu nikdy. Jen potom.. párkrát. A taky před .. To všechno ve Španělsku. Ve městě Valencia na metru. Za provozu jsme tam vnikli šachtou. Mezi dvěma stanicema stálo metro na leiapu, z obou stran projíždí ustavičně metro s lidma. Před každým metrem se člověk musí schovat pod kola, ale stejně si ve městě, kde metra nejsou zmalovaný, řidič když projíždí všimne, že jsou tam rozdělaný panely, takže do příchodu security a intervalu metra máš třeba všeho všudy 6 minut, jak kde teda. Vlezli jsme do kolejiště a utíkali směrem k metru na rampě-leiapu. Stihl nás jeden interval, před kterým jsme se schovali, ok, utíkáme dál podél kolejí po asi 150 metrů vysoký a 60 cm široký rampě, která vede po všech tunelech podél kolejí. Takovejch 100 metrů od stojící soupravy utíkám ve středu pětičlenné skupiny writerů a zpoza sloupku mě uděří do hrudníku ruka, která mě srazí k zemi. Nemůžu popadnout dech a jen stěží věřím tomu, že nade mnou stojí člen security s vizáží masovýho vraha. Mačká mě k zemi obuškem a kolega se snaží uklidnit druhýho, kterýho taky chytli. Zbytek kamarádů z Mnichova se rozutekli jako kuželky. Roztrhlá igelitka rozhodila barvy do kolejiště a další security zastavují metro s lidma a sbírají naše Montany s českým návodem na použití, který později slouží jako velmi usvědčující materiál. Metro stojí, my spoutaní ležíme na betonu a lidi z metra na nás čuměj. Díky tomu, že souprava nemůže odjet, uniká soukromýmu vlastníkovi Metro de la Valencia, 5000 euro, který jsme povinni uhradit my. Policie nepospíchá, jen na mě pořád španělsky řve a peníze letí.. Později ve vězení, pokuta 2500 euro na hlavu, soud, deport ze Španělska a urážky od španělský policie jaký jsme Češi kurvy. A jsme, tak co.

DARI: Podle vyprávění už je i zbytečné se ptát, jestli máš raději vlak nebo ulici, ale řekni proč dáváš přednost vlakům?
EL'NINO:
Jednoznačně vlaky metra a vlaky... Je to pohyb, cyklus, energie a geniálně kombinovaná věc - propaganda. Jména v pohybu, taková meziměstská vernisáž, ale nejdůležitější je pro mě fotka a pocit... Takže vlaky!

DARI: Pořád maluješ často?
EL'NINO:
Srovnávám to s kámošema a myslím, že stále maluji často. Chodím malovat minimálně dvakrát nebo třikrát do týdne, jak kdy. Teď mě už víc láká cizina než český vlaky, chci do budoucna šetřit na cesty a vždy někam vyjet, něco si dokázat a jet zase zpět domů. Nevím, ale strašně mě lákají různý modely meter. Beru to pro sebe jako nějakou prestiž, pořád ještě musím něco dokázat. Nechci nechat zemřít svoje jméno a už vůbec ne odejít z tohoto světa, nejsem nic jinýho než writer. A co bych byl nebýt writerem, nevím.

DARI: Kdys maloval naposled?
EL'NINO:
Naposled jsem maloval včera. Chrom u trati, byla zima, ale byl to příjemnej pocit po práci. Už to není jako dřív.

DARI: Teď trochu změníme téma, i když u graffiti ještě zůstaneme. Přesuňme se k brněnské scéně celkově, jak teď vnímáš brněnskou graffiti scénu? Třeba ve vztahu new school vs. old school...
EL'NINO:
Brněnskou graffiti scénu vnímám rozdělenou tak nějak na dva tábory. Stará a nová generace. Stará škola je mezi sebe nepouští a je to všechno takový divný. Kluky, co malují dýl, mám rád. Mladší neznám, nějak se s nima nestýkám, mám pocit, že nastupující generace v Brně ještě nedozrála natolik, aby mezi sebou mohli vést takový spory jako kdo je král města atd. Příjde mi k smíchu, že kluci, co daj pár věcí, sami o sobě říkaj, jak jsou krutí. Prostě toy mezi toyem vede válku kvůli dětským sporům, směšný je taky, když jedu v tramvaji, tak si na mě a na kámoše děti ukazují - Hele EL'NINO, jeho stará, ten píše to a ten to. Tyhle lidi nesnášim. Serou se do soukromých životů, rozebíraj vše jako ženský. A ani jeden z nich si tohle nepřizná. Chybí mi v Brně anonymita, inkognito. Vím, že je to daný taky menším městem, ale postrádám u mladší generace rozum a chuť jít si za svou věcí a srát na ostatní. Samozřejmě, že takoví nejsou všichni, ale stejně z toho mám špatnej pocit. Jinak ale stará škola je tu pořád, spousta dobrejch crews, mentálně i tvarově. Tvrdost se také nevytratila. Město je jen čistější díky kampani zastavení graffiti ve městě, na centru už to jde znatelně poznat. Myslím, že pořád má scéna co říct, i když pomalinku odchází do důchodu, ale jak jsem už řekl, zpomaluje...

DARI: Je podle tebe nějaká crew, která je absolutně nejlepší ?
EL'NINO:
Tak to fakt nevím. Stylově mám rád DSF, DRM, TSK, MB´S, C4, TMA, LDS, PV, T?C, PME, WUFC...

DARI: Jak to vidíš s writerama ?
EL'NINO:
Tak to je ještě horší...fakt nevím. Mám rád třeba Dodo, Smole, Porto ricko, Turn, Espo, Riot, Apollo, CHob pak třeba Micro ...

DARI: Na chvíli odejdeme od malování, které ti sice zabírá hodně času, ale určitě jsou i nějaký další činnosti, kterými se zabýváš a baví tě.
EL'NINO:
Kromě malování mě zajímá Tai-box, hudba - převážně hip hop, ale také R´n´B a soul. Posilovna, psychologie člověka, dříve jsem ji studoval. Mám rád taky akce, párty s kámošema, holky nebo spíš holku, ale je těžký je pochopit. Někdy na to nemám sílu, mám rád lidi, se kterejma jsem vyrůstal, nejsem s nima často, ale když se sejdeme, tak jedeme naplno, věřím jim. Zajímá mě také politika, ale spíš ta obecná. Situace státu, dění v republice a regionech, i když ne nějak extrémně. Pak rodina...ta mě trápí, ale jde to...Víc si momentálně nedovedu vybavit.

DARI: A závěrem ti dám ještě možnost něco lidem vzkázat, pozdravit kámoše...
EL'NINO:
Chtěl jsem jen všem vzkázat, že to, co dělám, dělám pro sebe. Nikomu tím nechci nic dokazovat, jen sám sobě. Mám rád své jméno, nezradím ho. Je fér to stejný chtít po vás, pokud graffiti berete vážně. Pro toye a spol... neserte se do mýho života, je jen můj. Ti, co to berou takhle jako já, díky vám všem, že pro to něco děláte a nikým se nenechte odradit. Mladí jste jen jednou, na klidnej a spořádanej život ještě bude času až až. Jen u toho myslete... Zdravím jen pár lidí, protože je vás fakt moc, co mám rád a co beru, takže:
Čokoláda, Glue, Aleš, Gee, Dana, Inoi, Opia, Keis, Nneser, Kasper, Mikyna, Čiha, Hnusáci bratři, Tafrob, Jajin, Scisál, Bacil, Daor, Pant, Oset...
A taky RHC, BHB, ACL, CDK, ORF, Y2K, FUY, CFM, AFDTX, DSK, RZK, ASS, RCL´S, SPK, MUTANTS, US, WTK, C4, UV, KR2, TSK, HB´S, BTS, DIA´S, VMD70´S, VDS, THE, MG´S, DSF, KHC, ...

Rest in peace - ZAK! - RUZD - TINTA - CHIO

Komentáře

To je neuvěřitelný jaky

To je neuvěřitelný jaky lidi dokažou bejt másla a o tom co jsou schopný vyblejt ani nemluvit no to zdaaarec jako :D Jinak Re5pekt for El"Nino ! Jeho jmeno k Brnu patří a i kdyz jsem nedaval žadny věci,tak rad koukam na graffiti a když někde vidím El Nina tak vzpomínám na doby kdy jsem tohle všechno začal poznávat a že je to už hodně hodně dlouho :) jakože kulturu a vubec lidi co malujou a El Nino ma můj obdiv a Respekt za to co dokázal,jen skoda že spousta lidi jsou bud másla nebo zavistive kurwy...Tenhle typek si zaslouží uznaní a RespekT ! Jen tak dál lidí co do něčeho dokažou dát fakt všechno i srdce je málo takže PEACE Bástr 02 zdraví Mikulov.

twl kokoti proberte se..co

twl kokoti proberte se..co tu čtu že je to toy bez stillu je fakt směšný..zamyslete se nad tim kolik jste toho namalovali vy sami a jakou to ma kvalitu...schovavate se tu za anonymitu a nadavate mu ze je to cigan pritom by si ani jeden z vas pred nej nestoupnul a nerekl mu to do oci!kurva tohle me proste mrda kdyz to vidim..

heheheheheh to je forek co

heheheheheh to je forek co si pamatuji ja,tak kdyz se pristehoval do brna tak prvnich par letchodil kanalama aby nepotkal ostatni vritery,vetsina mistnich se mu vzdysmalo a smeje do dnes ,proberte se li ,je to jen prolhanej cigan vijebanej zatojen no fuj
LIDI WAKE UP

Co se smeješ jako

Co se smeješ jako degeš,prorokuješ tady o něčem co vubec nechápeš,jen diky tomu že je tady tvý jméno anonym tak seš pan velkej šprým,neřekl bys mu to do očí,seš totiž toy,co se ve vážné situaci pochčije a rozbrečí,sláma ti z botů čučí,v kalhotech ti hučí,a kdybys měl něco kecnout do micu,tak jen jako včela zabzučí.Komu chceš říkat WAKE-UP? O něm se prostě ví něco dokázal,a ty bysis snad jen vlasi geloval,kdepak si asi byl kdyz on na scéně začínal,tímhle tím komentáře sis akorát sám sobě do huby nasral,já sem nikdy na tady ty komentáře nereagoval,ale tys mě opravdu dostal......Hej lidi vubec zivoty druhych nereste,ste horsi jak ty marky Mate snad vsechno o cem ste kdy snily?Nemate vubec zadny starosti,lepsi zabavu nez to tady resit najdes v blbym kinder vajicku......PEACE

hoši proč ho chválit,

hoši proč ho chválit, každej ho zná, každej ví co je a kdo není z brna, nebo nezná jeho piecy, tak si podle článku správnej názor neudělá, mezitím, co ste si tady půl roku psali, mám za sebou několik pieců, malujte a nečtěte o writereh, serte na ostatní, jedte si svoje, o tom to je, ne že elnino je bůh, sám to tady píše a vy děláte pravej opak

as

kamo bez do prdele je to legenda

....

Jezis kam sem to wles deti se baví o graffitech takova picovina nechapu co na tom je dobryho mozna tak howno a
vihozeny prachy a el'píčo to i ja kreslim lip ty toyi
a to sem kreslil tak 1 rok :D:D:D el-prdel zdar deti

Jezisi radsi mlc ty kide,

Jezisi radsi mlc ty kide, tak sem nelez dys ti to pride picovina to tady nespamuj tema tvejma sra*kama, akorat mu zavidis kryple...

braft no ma kruty graffit

braft no ma kruty graffit sem jich par videl!!?

kamo ses slepej jeho veci

kamo ses slepej jeho veci vypadaji otresne ale jak myslis

vim

vim

a ty vis kdo to pise?

a ty vis kdo to pise?

netusim . a i kdybych vedel

netusim . a i kdybych vedel Ti to nereknu. a rek bych ze nikdo tady

proc myslis?????

proc myslis?????

neni problem zvisuju nabidku

neni problem zvisuju nabidku na 5 sestikyl a 1 čtyřkylo

:))

hele pochybuju ze se tu neco dozvis

ten kdo mne sežene borca co

ten kdo mne sežene borca co pise bravo nebo wcs tak mu dam 2 šestikyla dik predem za odpovedi

no to je byznys :) . bravo

no to je byznys :) . bravo dava 4 6kila kdyz se nerekne . pritlac .aukce

borci uznani ste fakt kokoti

borci uznani ste fakt kokoti elnino je dobrej a tak to zustane a vy to nezmenite chapete tak drzet hubu a mit uctu jasny??

ZDAREC LIDI EJ CHTĚL BYCH

ZDAREC LIDI EJ CHTĚL BYCH DO NĚJAKE CREW WRITERSKE JSEM Z BRNA DAVAM SI I ILEGALY KDYŽ TAK SE OZVĚTE NA MI ICQ:496844188 DIKEC

xD

vole ty si debil :DDDD ještě sem dá ICQ :D

myslite ze el nino chce dat

myslite ze el nino chce dat osterovi pres rypak za ten graffit na masarce?

hej ses piča proč sem

hej ses piča proč sem lezeš!??

co je na tomhle

co je na tomhle obdivuhodného - ničit cizí majetek

káááááááááámo

beru te, cenim te, uznavam tvuj styl...!!!REAL graffiti 4 life!!!

???????

kdo je BHB ja to nevym ale trochu mne to zajímá

toy

toy

hej borci potreboval

hej borci potreboval bychporadit nevite kdo pise braft nebo wcs dik za kazdou radu

možná jo, proč se ptáš?

možná jo, proč se ptáš?

myslel sem ze nino je

myslel sem ze nino je nejlepsi ale ted uz ne kdxyz se podivam na truxera tak sou stejni akorat nino projel celou evrou a truxe ne!

El Nino

El Nino borec jak svina a hlavne osoba s kterou se da krute kecat a kalit...Mikulov4EVER i kdyz uz se k nemu nehlasis asi mas duvod..

Je to borec hefo

Je to borec hefo dobrej...ale zajímalo by mě jestli se zná s TRUXEem ten má taky hafec dobrý prácičky na vlacích

raz som bol z elnino na akci

raz som bol z elnino na akci

je to kokot

je to kokot

chci do nějaké CREW

ZDAREC LIDI EJ CHTĚL BYCH DO NĚJAKÉ CREW JSEM BRNA(Bystrc)KDYŽ TAK SE MI OZVĚTE NA MÍ ICQ:496844188

Jo jo El NINO je dobrej!!Ale

Jo jo El NINO je dobrej!!Ale nechápu jak si moch vyrábět trysky...

jde spise o upravu trysek .

jde spise o upravu trysek . originalni ci treba z vonavek . obcas se da najit luxusni

zase nino to je v pici uz ho

zase nino to je v pici uz ho dohanime v tramvajich c 8 ale mu to nikco nesmaze a me jo to je v pici ale el nino good borec

mrdat kvantytu!!

mrdat kvantytu!!

fuck off elnino smrditi

fuck off elnino smrditi triko rozmazlenej blbecku!!!!!!!

jeho rep se mi sice neliby

jeho rep se mi sice neliby ale jako writer je to kral.ten dal tolik vlaku kolik nemate vy ani tegu

davas si to el nino

davas si to el nino

el nino je nejvetsi writer v

el nino je nejvetsi writer v brne chtel bych se s nim seznamit zdravim ho.

Nesuďte někoho a něco o

Nesuďte někoho a něco o čem víte piču!...styďte se..

Takový rozumování to mě

Takový rozumování to mě poser:)))))

no do piche

hey ste fakt magoři,vy ste schopný tady napsat kde bydlí,kam chodí chlastat,kde šuká,kam chodí žrát,no vy ste fak češi že,to se pozná..rovnou napište jeho rodny číslo vy idioti...

debilowe

Ten clovek ma pravdu,jen díky vaší český demenci chodí writeři sedět..Ste churaci,se spamatujte..Strčte si vaše iluze do svych mozku a neběhejte a nepomlouwejte kreteni..Respekt el nino..bych vás chtěl vidět čurini co by ste dělali kdyby nebyli trysky,,ste buzeranti co si newiděj do huby..čau a serete mě..máte blbý keci..buzny..

jžsh

nwm proč ho tu takhle blbe hodnotite nwm proč si to nenechate pro sebe.Tem co se to libi at sem klidne neco napisou ae priblblí keci udelalo se mi blbe zneho je to socka apod.... reszpekt El-Nino jne je skoda že si nerekl nejakou Prežskou Crew Treba Rozpadlou AQF nemluve o NSF bo Adior kterej si vede dobre

nejvic panelu ma piwo nejvic

nejvic panelu ma piwo nejvic v cr!!!

elnino dava za moc ja osobne

elnino dava za moc ja osobne jsem z brna a ten typek je neco jako muj vzor protoze on je proste vsude na kazdy ulici v kazdy saline.proste fakt mu zdavam hold protoze neco dokazal...

vsichni ste tady uplni

vsichni ste tady uplni kokoti kazdej writa co si to tu precte tak se pobleje a zasmeje tak zhorte hahahahihihohoho ho hi

Respekt co dodat ale je to

Respekt co dodat ale je to dost o penizich a ne ze ne..

No je to i o

No je to i o penězích...Peníze ale nejsou hlavní věcí.....A koneckonců, proč neplatit za něco, co nás baví :-)

!!!!

Jako nino dobrý, ale klucí co to je že je nej v čr a takový?Vy tutově neznáte Keima a Koolgeima ze Znojma tomu já říkam věci.

cože?

hej type jak chces srovnavat naky decka ze znojma s el ninem?rekni kolik maj vlaku,kolik maj zdi,kolik maj legalu,nakej keim a ten druhej vubec nevim vo co go ale el nina zna kazdej,bez se zabit EL NINO je kral cele cr ne kvalitou ale kvantitou a svym osobnim stylem kdy ostatni uz jen kopci da se rict zdar a skoc do zdi jebat znojmo vesnica styl

Ze znojma znám KEIMa a GASe

Ze znojma znám KEIMa a GASe -> 2MW ne?

Neznám je osobně, ale viděl jsem jejich práce ... Pravda, je to luxus taky ... Keim má nehorázné charaktery

Prostě....

Nechápu, jak vůbec můžete na el'nina nadávat...Ať si každej dělá to, co chce a co ho baví ne? Nemůžete mu nadáavat že ničí cizí majetek....On si je toho vědom, ale baví ho to. Prostě el'nino Je Kapacita, on to umí, troufnu si říct, že v ČR je asi nejlepší. El'nino nezavítal si ještě do Břeclavi :-) Nebylo by špatné, kdybys hodil nějáký panel :-) A ještě se zeptám, patří do ISK crew i CASOR ? Ten tady v Břeclavě trošku řádí, a začíná nám pomalu ale jistě přejíždět zatím jen tagy... *''PNS''* ... Jinak Se měj fajně, a Do Břeclavi zavítej, Nejlépe do Staré ! :-)

Ty magore vzdyt El nino ma v

Ty magore vzdyt El nino ma v BV nekolik tagu a piecu.Treba na skladu charity u autobusaku ma hned 2.A jeho ISK crew v BV taky najdes.U videnaku atd.

Jinak PNS respekt
Tumor!

penize nedelaj writera

penize nedelaj writera

fuck off elnino toyakk

fuck off elnino toyakk

jeden z nejlepsich vriteru v

jeden z nejlepsich vriteru v cr podle me respekt mu a vy co nerozumite GRAFFITI tag srzte picu báro sukar tagy

OMG

hhhhh ja vim ze ste zapaleny pro vec ale musite mit trochu soudnosti at ta vec potom stoji za to kua! a prestante sekat patky dyt je to trapny a legracni. raci delejte real graffz kua! howgh.

OMG

ten kluk nevi.. tyhle wannabies je presne to co kurvi hipohop.. treba se jednou probere ale uz by mel kua...

OMG

takle to prece nejde kua

riwe

čau ninec jaká?????furt se maká co??

Samej toy..

Samej toy..

DPB a DPP

a bacha na revizory...:)

ELnino jsi muj vzor a rad

ELnino jsi muj vzor a rad byc se zeptal kolik ti je???? kdyz jedu v saline divam se na tegy elnino isk ses fakt good borec nikdy neprestavej!!!!!!!!!!!!!

............

dělá to top

ha ha

ze vsech komentaru se mi udelalo blbě
samozrejmne podpora a respekt cloveku co neco dokazal a urcite jeste dokaze....a velkej FAKÁČ na zmrdy co kritizujou neco o čem nemaji ani páru... co je lepší?... Dělat ze sebe debila na utkání sparta : slavia nebo zkrášlit ty hnusně starý komunistický vlaky a přinest do tyhle vykurvený doby trochu surrealismu...?

UGH gogogo, antifashist

UGH gogogo, antifashist

hej elnino si taki husti jak

hej elnino si taki husti jak derik a ked spravite vec spolu tak je to masivne rešpekt

Neznám ho takže nebudu

Neznám ho takže nebudu říkat že je zmrd,ale udělal pojeb na mího kámoše takže nebude uplně svatej.
Jinak grafiti pohoda aj rap akorat bys nemusel tolik prosazovat romi všichni nejsou jako ty a vyhybej se Šakvicím

El nino je dobrej writer ale

El nino je dobrej writer ale jsou v Brně větší frajeři, nedělejte z něj zase taovýho zabijáka. To všechno je jen a jen o penězích, a kdo je má ten si to dává, kdo ne tak to nedává. Jak říkám jsou lepší writeři než El nino, ale dává taky dobře.

No co je toto je moja

No co je toto je moja slachtena grafika cistokrvny pes a jeho skurvena taktika. EL NINO - RESPEKT VELKY z Košic Slovenska republika.......

ELNINO v rozhovoru pro lidi

ELNINO v rozhovoru pro lidi delas slusnyho ale ve skutecnosti si prej pekne namyslenej.....

I kdyby byl, tak má na

I kdyby byl, tak má na co... Jeho životní zkušenosti se nedaj ani vybavit... Věci, co on dává, sou nejvíc zabijácký, a myslim si, že i kdyby byl namyšlenej, může si to dovolit... Toť muj názor.. :)

ses fakt dobrej a ty

ses fakt dobrej a ty grafiti-NADHERA,fakt uzasny,fandim ti a dej si pozor na policajty-taky radim z vlastni zkusenosti-nemaluj kdyz ses ozralej...

jen to zkoušej dál

jen to zkoušej dál frajírku...jen devastuj...já tady budu dycky a boj se až tě chytnu...nic se hlásit nebude,jen tě najdou solidně polámanýho...čmárej,čmárej,já čekám a věř-dočkám se tě.........

kkte

ses fakt pica jo chytil bys ho to mozna jo ale tezce pochybuju a kdybys ho chytl tak by nasli tebe v kaluzi krve a solidne polamanyho je lespi si nezahravat z lidma co delaj bojovy sporty :D snad mas dobrou pojistku

nahahahah kamo ty seš

nahahahah kamo ty seš vtipnej ..... ty si ho chytiš možna jednou za čas v kalhotech ale nic jinyho nechytiš ty sraači :D takovy sračky .. bla bla bla ... ani hovno ....

elnino si to dáva

JJ elnino si to dáva hafo je to fakt borec , vydím jeho tegy a grafky kam jen se pohnu !!! fandím ti ....

EL nino je fakt nej borec z

EL nino je fakt nej borec z Brna ale sem ti v patach tak si davej pozor !!!!!!!Líšeň 4ever!!!!!!!!!!!!

jses dobrej el nino hlavne

jses dobrej el nino hlavne se mi libi tvoje hip hopi..... aj tvoje grafki se mi libijou. ses proste 1

http://www.fotolog.com/fake_tits

tak tohle cekujte...el

tak tohle cekujte...el nino.... maluje si vlaky na kompu...SKANDALNI ODHALENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hey ses prostě jednička

Hey ses prostě jednička nic víc k tomu nemůžu říct di pořád do předu!!! :-)

Kokoti.Malujte si po

Kokoti.Malujte si po ksichtech.

taky budes inteligent

taky budes inteligent

NA TY SKLA TO NENÍ BARVA

NA TY SKLA TO NENÍ BARVA ALE KISELINA FLUOROVODÍKOVÁ!!!!ona vylepta milimetr do skla a už to nejde nikdy smazat!!!a kde vlastně bydlí v Líšni????

jj

jj

sem taky z brna, a celkem se

sem taky z brna, a celkem se v tom vyznam a to ze je to kys fluorovodikovat,tak to asi pekne kecas,zaprve ani neexistuje(jen teoreticky)a za druhe to je kyselina chlorovodikova,vy blbecci

fluorovodikova

ty si jak blby je to kyselina fluorovodikova , kyselina chlorovodikova lepta zelezo skus google a tam si o nej nieco najdi
----------------
Kyselina fluorovodíková je bezbarvá, silně jedovatá a dýmající kapalina ostrého zápachu. Velmi silně leptá pokožku. Rozpouští většinu kovů, sklo a porcelán. Přechovává se v olověných nebo polyetylenových nádobách, popřípadě i v lahvích s parafínovým nebo gutaperčovým povlakem.
----------------

kyselina

Tak ako sa miesa ta kyselina chlorovodikova v ako pomere chlor , voda , vodik ci ako

jo dobry prosimte:-D ty

jo dobry prosimte:-D ty teoristo.sam si kyselinu nevyrobis a to neznamena ze neni... myslis ze by tegoval lepidlem na sklo ??? kdyztak existuje jo tak se vzbud..HF.

Dik, mno myslim ze to neni

Dik, mno myslim ze to neni nejlepsi napad zverejnovat kde presne bydli... ;)

Skla v tramvajich...

Newim cim dava skla v tramvajich, ale je to husty......nejde to smejt dolu ani zeskrabat...vypada to jako vosk ale newim....zajimalo by me cim to dava...jinac EL'NINO 4ever bydli o ulici vis nez ja, drsnej typek jen tak dal...peace

Sorry, ale ty tvoje vytvory

Sorry, ale ty tvoje vytvory musi nekdo seskrabat a pak natrit znova. nejradeji bych te pretahl pres koleno a namlatil ti na prdel!! Cizi majetek neni na hrani, mel by jsi to respektovat. Kvuli takovym jako jsi ty vypada Brno jako mesto vyhulencu a naprostych vymastencu... Tvoje vytvory by dokazalo kazde dite, ktere ma dostatecne velkou ruku na udrzeni spreje v rukou... Pokud si chces cmarat, nedelej to na cizim majetku, nasprejuj si vlastni barak...

No takové blbečky jako si

No takové blbečky jako si ty mam rad jako v prdeli drat nechapu co se ti na grafiti nelibi.Proste co by s tou zdi bylo kdyby ji nekdo nestrik proste nic byla by seda nebo proste nezajimava tak se na ni aspon kazdy podiva a zamysli se nad tim

...

Seš DEBIL VYPATLANEJ TOTÁLNĚ!!!Ale znám pár Ukrajinců,ti už zlepší vizáž!!!

kokoti bez uměleckého cítění

Jací Ukrajinci, pičo?!!! Jaké srovnávání, že to dokáže každé dítě?! Víš hovno o writingu, tvá duše bude navždy šedivá, konzervativní analfabete! Ať žije El Nino!

sorry, esli to s Ukrajinci od anonyma bylo myšleno na toho vola

Došlo mi, že to tak může být, takže taky mu přeju zážitek s úkáčkama:)

elnino je pan!!!sem z brna a

elnino je pan!!!sem z brna a on prostě v brně vede!!špička potegovany šaliny!!a on vymyslel new barvu ktera nejde ze skla smít!!!prostě frajer!!to je muj nazor ouuuu!!:??_""

JO TA BARVA JE SUPŘ!:D

JO TA BARVA JE SUPŘ!:D

JO TA BARVA JE SUPŘ!:D

JO TA BARVA JE SUPŘ!:D

kokot

kokot

co dodat elnino je sprejer a

co dodat elnino je sprejer a raper.jeste brejk a skejt......je rad znamej a vadi mu a nevim jak takle odkrytej si muze byt jistej ze ho soused neuda.sou lidi co by ho udali hnet jak zjistijou kde bydli..takovejhle hip hop tady nepotrebujem.

chybi ti anonymita,a vadi

chybi ti anonymita,a vadi slava ze saliny...tak co tady mladejm klukum vikladas,ukazujes na rameni.je spousta lidi ktery by na tom mohli byt jak ty,ale nejsou pac nechcou,jak ty tvrdis ale ty sam nevis co chces

ISK

EL NINO NEJLEPSI WRITER HNED PO LAKMOVI...TAK HLE NEJAK MLUVI CZ A SK WRITERI

insekts nej stajl kamo.

insekts nej stajl kamo.

El´N!N0

hey super El´NiNO,El´NiNo,a co treba CAKES,POIS,PHOE...a dalsi writas HE meen????
o nich nikdo psat nemusi..ae to je jedno....
jo,a kdo ti to plati hmm...TATKA co????
fuck na vsechny jemu podobne.....

POME ROBIT GRAFFIIIIIIITY :

POME ROBIT GRAFFIIIIIIITY : D PEACE!

Raspekt

Cus more,s tim,že se toys a nezasvěcení jebou do fšeho máš recht!malují 14 dní("hračky"),pak vylezou z nory,pomrdají všechno co jim přijde pod ruku,aby za půl(někdy méně či více)roku zjistili,že jsou ve stejných hovnách jako na začátku=konec jejich "kariery"=nemalé množství zkurwených zdí=tuny nasraných lidí=tuny nasraných lidí na REAL Writersss!!!!!!!!!Cus

myslim ze el nino to ma

myslim ze el nino to ma vsechno srovnany a držim mu palce.

kar

Dylinak jak ma byt

jasná rovnováha

Tak opět jeden z rozhovorů,při kterým mi /blahem/ běhá husí kůže až pod očima.Je z toho cítit ta poctivost,ta správná odhodlanost,ten vděk,umění jemu-on zpátky.Málo kdo z těch co dělají a že dělaj hodně,to dokáže podat tak s klidem a rovnováhou.Díky za super čtení,El Nino-hodně sil!

Krutý Válec "ZL2A"-LA+ART

Krutý Válec "ZL2A"-LA+ART

HeH

no nejsem writer,ale kurva vim vo co de,takže stimhle CPANIM di doprdele!heh neni tohle nahodou rozhovor z blesku?no nic...všem co si to zaslouží posilam peace,.zdravi Vas MC

!!!!respekt!!!!!

!!!!respekt!!!!!

líbí se mi tvý věci tak

líbí se mi tvý věci tak peace ......

--------------------------------------

elnino isk crew

grafo

Držím mu palce ...

big resspekt to el'nino!!!!!

big resspekt to el'nino!!!!!

mazec

El Nino je hustej writer a dobrej raper!!PEACE

wow

jsi dobrej !

howno

Zavru te zmrde... neser se do mejch vlaku... hajzle

znam ho je to moc

znam ho je to moc maser!!!!Na nej nikdo nema go el'nino go

....

krví mou El'nino,žiju realitou zlou.....El'nino dávej,dávej..ať se z toho benga zblázní

!!!!

Go vriter go!!!

BO CO

el nino je salat ja sem lepsi

jsi frajer kamo a wsem wam

jsi frajer kamo a wsem wam fandin at zije graffiti a jeste fuck off skinheads

Ej

Tohodle typa znam dost dobre je to fakt maser

jo zapomnel jsem DISKORING

jo zapomnel jsem DISKORING oldskool kluci zeru vas!!

hodonin si panove neberte do

hodonin si panove neberte do ust, odsud vysli jedni z nejlepsich-CWB....
el nino respect.....

blazen

jsem tvoje velká

jsem tvoje velká obdivovatelka:)

utgjghjg

utgjghjg

chcu te za manzela! marka

chcu te za manzela! marka

Ses proste drsnej, a drsne

Ses proste drsnej, a drsne malujes. Nerozumim tomu moc, ale posloucham hopas, a kdyz jedu v saline dom, tak nejvic se mi libi a taky ze je toho nejvic -- EL NINO. Drsny jsou po bohunicich, ale nejlepsi mas smerem na Lisen!!!!

Jste obyčejní hovada

Si myslíte že je něco drsnýho čmárat nějaký hovadiny na vlaky?Přeju vám ať vás za to přádně mlátěj a ať vás ty kraviny nechaj umejvat!!Kdybyste se zmohli radši na něco pořádnýho!Z těch keců tady je mi akorád blbě!!

Zbyteczne moc emoci!!!

Zbyteczne moc emoci!!!

to SVĚDEK

CWB= Cowboys Crew, Hodoninsti hosi, nebal bych se rict elita. Respect!

serbian writer

I am from serbia and I can only say great wor guys!!!

thanks el nino

choose

zdravim vsechny writery z

zdravim vsechny writery z okoli HK!

SI LATA!!!

SI LATA!!!

For EL-NINO!

Dik elnino-fakt dobrý věci, seš moc dobrej oldschool a pokračuj v tom- přeju ti jeste hodně pííísu...

cus

cau ahonz.cotojezadebatu o tom hodonine-nechapu.vlaky jsme spolumalovali kdysi v blawe.lidi maji zrejme milne info.ozwi se nekdy.dame produkci.post-cwb crew.peace

cus

cau ahonz.cotojezadebatu o tom hodonine-nechapu.vlaky jsme spolumalovali kdysi v blawe.lidi maji zrejme milne info.ozwi se nekdy.dame produkci.post-cwb crew.peace

el nino

zdar nechteli byste zahrat na seweru na benefitu vice na 604371918 /dizgrafix/

zdrawim

chci pozdrawit el'nina a dekujumu za swou nedawnou nawstewu mesta Žďáru nad Sázavou dik zes nawstiwyl takowi mesto jaky je Žďár protoze uz tady dlouho nekdo nebyl tak od roku 97-98 respekt pro tebe a jen pras dal dal chci pozdrawit pastu,ahoy,y2k a dalsi co tady byli s nim respekt wam patri prawem

je to nymand namyslenej uz

je to nymand namyslenej uz to neni co to byvalo Pete-

Aha Nino

Co je to vlastne za zkratku:ISK?

El´Nino je hodne hustej,ale

El´Nino je hodne hustej,ale to ze mu chybí anonymita...za to si muze hlavne sám... peace

Killa Dog

Pěgná OLDSCHOOLovina,ale flidečgu,něgomu se to líbí a něgdo ye dál se stylem.

chtěl sem něco napsat ale

chtěl sem něco napsat ale škoda slov..jenom se těšim až si tvuj plakát z brava budu moct dát na záchod.........

přesně jak to psal nino

přesně jak to psal nino same hadky a same pozovani

Dáváš

Dáváš Nino,bezesporu-silnou porci a řádně propečenou.Makej dál,jen bacha na prdel-policie se nám tu řádně pomnožila!
ReZpekt klukům co dávaj a cejtěj to tak....fakáč na takový ty papíry co si myslej že na ně přes tagy po štrýtu poletěj baby-ničte si to doma v pokojíku-ulice je na malování!

PF

PF PF PF PF PF PF PF

bez waty to nejde a

bez waty to nejde a protekcni synacek si medi..fuck you pOis..(twary?)..ruka ruku myje..jinak zrale ty..

ale burani z hodonina snim

ale burani z hodonina snim nikdy nepohnou.mir pro nina.

2swedek

sam s 2 kamOsema?kdyz necO napises,taxi tO pO sObe 2x precti jarine!witaj..a jinak-penize hybou swetem..

sergej hnusobo

jen tak dal

NA PRVNI PANEL SEL SAM Z

NA PRVNI PANEL SEL SAM Z DVOUMA KAMOŠEMA A URČITE NE CWB!!!CO TO VLASTNE JE TO CWB?

zdarec..w graffu nikdy

zdarec..w graffu nikdy aktiwni - respekt prO wsechny..ale kdyz tO beru z lidskehO hlediska,tak by sis mel welky ele wzpomenout,kdo te wedl na prwni panel..CWB CREW hOdOnin..peace

nechapu

Zdravim.Dyz se podivam jak se vsichni dohadujete tak nevim o cem pak to vsechno je.Dyt je to zabava do pici.Dohajzlu s poctama,rokama a zbytecnejma kecama.Mejte se vsichni pekne.cau

kdo to plati tata nebo

kdo to plati tata nebo mama!panely vostry keci smutny

parada jen tak dal

parada jen tak dal

Jes

El Nino je je nejlepší writter.!!!!!

LIBI SE TI MOJE TRIKA

Lacoste, corky presne podle velikosti...

YO! ISK

POZDRO POZDRO OD POLAKÓW

EL'NINO dobrze tak dalej

Pozdro dla całego ISK tak dalej.YO! WP CREW NUTSO

jo,super

je to fakt dobre

big respect

big respect

BLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEe

BLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEe

do pice dopice..jak muze

do pice dopice..jak muze nekdo takle lhat...fuj

hmm..

brno brno.. jina mentalita old schooleri tam dycky vedli zabomysi valky, kuli pycovinam..el masti velmi slusne, ma to na haku.. jinak pekne dementni diskuze se tady vedou.. ou panel lover

slowakia

robis co ta bawi w pohode

jioénuinioén

jioénuinioén

Jo El Nino je drsnej týpek

Jo El Nino je drsnej týpek drsne maluje.A ma dobrej videoklip s Dizgrafikem.Brno

yo respekt!!!

yo respekt!!!

www.84300.prv.pl

El Nino rulez!Why I don't understand a word?

...

KOKOT to Spanielsko je fakt kruty zazitok....... Len tak dalej :)

pelel

fuck Brrrrrrrrrrrrrrrnnnnoooooooooooooo

MWK????hahahahahaha

WWW.EASYTARGET.WZ.CZ......TAK SE PODIVEJTE KLUCI CO JE TO STYL....HECH STE ME ALE ROZESMALI!!!

EL NINO NIC VIC NEZ

EL NINO NIC VIC NEZ RESPEKT.TEN CHLAPEC VI CO RIKA".JEN MALO KDO TO CITI JAKO ON.ZNOVA RESPEKT

Obdivu skládám

Obdivu skládám

je to fakt prase...jen tak

je to fakt prase...jen tak dal!

?

El nino je pro mě největší WRITER v cz. Je to fakt dobrej bprec, kterej to bere vážně.

OLDSKUL vs. NEWSKUL

Myslím si,že tady ten FUCKING mezi starou a novou školou je naprosto ubohej a směšnej! Každej nějak začíná a v podstatě jde každýmu o to samý:ZBAVOVAT MĚSTO ŠEDI!!!

EL NINO JE DEMENT

Brno je nejzkurvenejsi mesto v republice a jsou tam nejvetsi sracky respekt Praha,Melnik,Kolin,Drazdany..........Nymburk,NGS crew

Brno?

pan VINO.....a další brambory.....

smer

EL NINO kruty panely jen tak dal

el nino respect for you

el nino respect for you

peace el.nino

peace el.nino

italie

EL NINO tesis se az te chytne interpol vitalii si posedis radku let

UVODEM TOHODLE VZKAZU BYCH

UVODEM TOHODLE VZKAZU BYCH VAM CHTEL RICT ZE VIM ZE VETSINA BRNAKU NEMA RADA PRAZAKY...

CHTEL BYCH VAM SDELIT TOHLE:
NEVIM NA CO SI HRAJETE A JAK SE VUBEC MUZETE POROVNAVAT S EL NINEM...ANI JEDNOHO Z VAS FRAJERU NEZNAM-JEN ELNINA...NIKDO Z VAS NEDOKAZAL TO CO ON...ZNAJ HO VSUDE A KDO ZNA VAS?NIKDO JEN MOZNA TAK NEKDO Z OKOLI...ELNINO SER NA NE SOU TO KOKOTI...

Respect elnino,sem mladej a

Respect elnino,sem mladej a chapu te a tvoje nazory,ale nechci aby sis myslel ze kazdey mladey je toy co pomlouva old school...
peace...

ZDRAVIM VSETKYCH , KTORI

ZDRAVIM VSETKYCH , KTORI MALUJU=PRE SEBA=NIE PRE FRAJERINU

HELE

LOPEZ Z BRNA NEBO NE, TAK UZ TADY NERJAKOU DOBU JE. JA TO TUSIL, NEBYL SI PRVNI Z BRNA CO JEL DO CIZINY, TAKZE PRVNI Z MIKULOVA NE ?))

[BROIWRulez!!!]

[BROIWRulez!!!]

V pohode

V pohode

EL NINO JE BRNAK????

ahoj kluci a holki.jen sem se chtel zeptat..ELNInO je Brnak??kde ste na tom byly??dit ten kluk je z mikulova!!!!takova vesnice u hranic..to u nas za barakem uz 2 roky ukrajinci stavej obchodak,,,to sou to taky brnaci???hmm???ne sou to ukrajinci stejne jako el nino mikulovak....tak tu nereste veci kdo prvni z brna vyjel na tour....kdo byl prvni?sam nevim ale urcite ne kluk s mikulova...ahoj jirka kral

gucci

co myslis tim "klacky a kameny"?

Ola alien, nechal jsem ti tu

Ola alien, nechal jsem ti tu fotku v sametu, tak si ji tam vyzvedni az tam budes,peace

<<<

GUCCI TA FOTKA JESTE NENI.

HEJ UZ SE NEHADATE NEBO JAK < EL NINO JE EL NINO. PRVNI POSLEDNI LOPEZ.]]]

Peace El Nino!

Peace El Nino!

gucci gucci....

gucci gucci....

OHHHH TY BRNO

BRNO BRNO...Podkopavate si zidlicku sami pod sebou, vzdyt ten kluk je jeden z mala kdo nekam vyjel,byl vidět a nedělal KLACKY A KAMENY,i když jista inspirace je v pisech videt,no jo vy to vite nejlip.....

To by me zajimalo ktery

To by me zajimalo ktery rozhovory jsi cet.

...dobrej

...dobrej rozhovor...inteligentni...rozumnej...ostatni rozhovory co sem cet bylo jenom samy hulte ganju a malujte a toyove bezte doprdele, fakujte duchotce atd...ty nebudes blbej!!!

TO JE ROZHOVOR S NINEM A TA PIčA TE NE A NE POCHOPIT

skamer ted si mě odhalil fakt že jo.sem opravdu hodně dole uplně nejníž...sem uplně v piči ...heeeeeee co budu dělat asi se zabiju.
TY VOLE SEš MIMO.JAK SEM řEK OZVI SE Až BUDE BATTLE.

.takovykecy-protrochurespektu

.takovykecy-protrochurespektu-coztohomáš?writer-dobrej,člověk-chudák!!!

http://www.ustaf.cz/isk

Pozor!novej design a update na www.ustaf.cz/isk

skamere

těším se až ti medvěd, zbetluje prdel, dej vědět příjdu se podívat!

medved rock on !

medved rock on !

tyvole skamere uz se uklidni

tyvole skamere uz se uklidni

JINAK ZADNOU SCENU V BRNE

JINAK ZADNOU SCENU V BRNE JSEM NEROZJEL.KDYZ JSEM SEM DOJEL,TAK UZ TADY BYLA!LOKON NEVIM KDO JSI..NEVIM OCEM SI CHCES SEMNOU JAKO PROMLOUVAT.

HELE TEN CLANEK JE PSANEJ ZA

HELE TEN CLANEK JE PSANEJ ZA ME A NE ZA BRNO.JE VNEM, JEN MUJ NAZOR JAK TO BERU.MEDVEDE NEZNAMENA ZE KDYZ JDU MALOVAT TAK JDU NA PANEL.EXISTUJI TAKY JINY VECI.STENY A POD.DO EVROPY JSEM JAKO PRVNI JEL,RIJEJTE SI CO CHCETE.MIMOCHODEM WARSZAVA 1998,JE CELKEM DUKAZ.A TO ZE PRVNI INTERRAIL-ORIGINAL,TAKY KAZDEJ ASI VI KDO HO MEL...SERU NA TO NEBUDU RESIT HLOUPOSTI,TO BY NEBYLO BRNO,KDYBI NEBYLA PRUDAM,ALE BERU TO,MAM TO CELKEM RAD.

hmm elvino se zas

hmm elvino se zas předved...bez komentaře.

2(blend-a-)mEd

hele typku, chtel sem vedet co reprezentujes kdyz mluvis jako bys to byl prave ty, kdo psal do poplife o graffiti (a pokud si hrajes na mazzta old skull tak si tak na 80% zacal kvuli nemu). zajimalo me co jsi zac, protoze podle tveho projevu bych te zaradil nekam hodne dolu, i kdyz neco mi rika ze zase neni mozny abys byl takova pica..kdo vi, tvoje vec, ja chtel vedet co pises kdyz si dovolis o nekom tvrdit ze je toy, to je cely - pokud mas paranoyidni sny, strc si svoje upatlany jmeno do prdele a modli se at se otepli nejdriv v zari..no name/no fame

ale vicemene flameseni s tebou beru jako oddychovku, nejsi nic moc recnik a argumenty mas takovey nijaky..

jinak nino'keep rollin' pekny vypraveni, na ostatni ser

lokon

ok, beru na vedomi* popremyslim nad tim, dik za radu a v pristi diskusi navidenou :)

ja byl ve warszawe v roce

ja byl ve warszawe v roce 1988 takze cely brno mi muze polibit prdel...jako dukaz muzu poslat fotku, jel sem tam s babickou a dedou k mori....

tyvole skamere uz se uklidni

tyvole skamere uz se uklidni

Tsi krabe LOKONE!

"priklad zajimavych rozhovoru si precti treba Terorist nebo Tacuda s Pointem.."

Tak to jsem za celejch tech moree let od tebe fakt necekal :)))) Dik woe, ja to jdu snad zapít .))

ANI UZ NEVIM K CEMU SEM TO CHTEL

co at to delal profik ci amater, ty odpovedi nevymyslel autor ze.))
rozhodne si nejsem moc jistej tim ze el nino byl prvni z brna co vyjel do zahranici, jeste k tomu kdyz vlastne puvodne z brna neni. o dalsi minulosti skoda mluvit, to proste jak nekdo psal. kdo to vi tak vi,)) kdo nevi tak si mysli jak je to cool... tak se tesim az bude rozhovor z medvedem )))) kritika musi byt.... sakra

rcpt 2 Dari

No ja si proste myslim ze na tohle nadani prilis nemas, tvoje clanky se mi vetsinou nelibi a kdyz te nekde kritizuju tak uvadim konkretni argumenty, takze mi je muzes zkusit vymluvit, ale to se nedeje.
Casto se mi nelibi tvoje vety, jako treba "Do zahraničí jsi vyjížděl poměrně často. Byly to snad všechny možné kouty Evropy", to je prece desny...
Pak si myslim ze tyhle rozhovory by mel delat nekdo kdo o tom vic vi, nejlip kdo sam maluje nebo maloval. Jinak to sklouzava ke klasice "kdy jsi zacal? Koho mas rad? Kdy jsi maloval naposledy?...", tohle zajima leda tak toye, lidi kteri do toho delaj to davno vi. Jako vhodnej priklad zajimavych rozhovoru si precti treba Terorist nebo Tacuda s Pointem..
Je to pruda, ale at si od tebe prectu report, recenzi nebo rozhovor, vzdycky je to mizerny =(

Jinak ja toho denne delam celkem dost a hubu mi to zjevne nezavira, mozna, ze az ty skutecne zacnes neco delat, zavres ji celkem rychle.

V době, kdy se nová

V době, kdy se nová generace writerů učila na prvním stupni ZŠ čmárat do písanky první písmenka, začínala po Brně vlna EL´NINO. Tohle ti nepřipadá naaranžovaný??? Mně teda jo. Nic proti ninovi, ale je to nadsezený, kdo je z Brna ten ví. piss a kaviár hehehe

>><<

SKAMER: diky za pouceni, ALE fotek je malo proto, ze jsem tam dala pouze ty, ktere tam NINO chtel mit. A co se uverejneni crew-page tyce, pak ok, diky za doplneni.
BRNOTEAM: naaranzovana sracka to je mozna pro tebe, ktery se neumis ani podepsat a schovavas se za cely team.. zajimalo by me ale, KDO podle tebe tuhle sracku aranzoval, se slovickama si hraj, ale at to ma nejaky smysl, kdyz uz se vyjadrujes verejne v diskusich
LOKON: tvuj ohlas jako tradicne.. ale mozna kdybys nemel plnou hubu kecu a taky neco delal, tak by te to preslo

>>peace<<

med rock on !!!

med rock on !!!

MYSLíš žE BUDU NA NETU

MYSLíš žE BUDU NA NETU říKAT JO PIšU XXXXXX A SEM V XXXXXCREW JASNY CELEJ žHAVEJ A JEšTě ROZHOVOR DěLAT!!! hehhehehe
a TO JAKO PROč?PRO KOHO?K čEMU?
Víš CO OZVI SE Až PUJDEM BETTLOVAT DO TE DOBY.SUCK MY DICK

ZDRAVíM SVOJE FANS!!!!AHOJ

ZDRAVíM SVOJE FANS!!!!AHOJ

CI KHRÁVO TY SEŠ

CI KHRÁVO TY SEŠ VANDAL!!!:-))) V BARUMBĚ SME MĚLI KONCERT SPOLU, KECALI SME O BOTECH VOE TŘEBA PAMATUJEŠ:-))) NO NIC MĚJ SE A TVOŘ JAK TCHOŘ!

medvěde dávej!!!:-)))

ok chlapi ale proc se

ok chlapi ale proc se podepisujete jako brno a brnoteam????

2meD

hehe..vsak ono to dlouho trvat nebude, neboj a co teda pises? :o)

btw: precti si svoje blaboly na bbarak foru - hustejsi pozer jak ty tam snad ani nebyl, ale dost flameseni, to je o hovnu, ty me mas zapsanyho jako picu a to mame spolecnyho. masirovat si ego pres phat nechci to opravdu ne, tohle se tyka elnina..neznam, co sem videl pieci pekny, soude dle odpovedi bych rekl ze to ma v hlave v poradku (neopakuji se uz?) delat nekdo rohovor s tebou tak pres zaplavu slova jako pica, kunda, mrdat a toy by snad ani nedoslo na pointu vid?

mam lautr ten stejnej nazor

mam lautr ten stejnej nazor jako BRNOTEAM, rozhovor je to o pici a vyzniva to jako by rozjel brneskou scenu nino a nikdo jinej, decka tem kecum mozna veri, ale ostatni co sou z brna tak vi oco jde:) zdar prudici

lokone s tebou si asi brzo

lokone s tebou si asi brzo promluvej moje pesti jestli se do mesice nezvednes ze zidle a neudelas piece:-))

No hruza...

Podle me je v tom spousta kecu a myslim si o tom svoje - asi jako vsechny clanky od Dariny. Zdar Medved =)
A s El Ninoidem si teda budu muset taky pokecat.

nejakej chytrej

na legal radsi ne

a takhle to zacina nějaka

a takhle to zacina nějaka piča mě řekne drž hubu a ja na to di do piče!!!!!!

okej,ale jses trochu uzavrenej

jej

medvede neser me drz hubu

medvede neser me drz hubu ser na skamera a bez na panel ok!?

a pro ostatni tohle je

a pro ostatni tohle je diskuze ..takže se muže každej vyjadřit jak chce, vy se vyjadřujete že je pro vas dobrej a že je frajer a někdo jinej se vyjadřuje že tam je hafo kecu a myslí si o tom svoje tak se hodte do klidu...NO WAR IN IRAQ!!!!!

2med

hele machre, x-krat jsem se ptal co pises ze o kazdem tvrdis ze je toy, ze je pica a vubec tvoje pozersky keci jako bys vymyslel ultra fatcap. na ten battle se tesim, jen co bude rozumne pocasi (jako jiz sem psal nekolikrat). tysnebyl schopnej ani placnout jakej tag/crew pises tak nepicuj ze te neznam. podle tech kecu jsi nejmin seen, nebo mode2 ..aleco to kecam, to sou vlastne toyove, vid? mno tesim se, vazne moc.

jeste maly detail...jestli

jeste maly detail...jestli neco neni pravda tak at se k tomu vyhadri lidi kterejch se to tyka....
a za druhy KANO ONE...ty vole treba budes nekdy delat takovej rozhovor a treba se te nekdo zepta kdo dela nejlepsi panely..setri odpovedi...

Vy dementi, proc tady zase

Vy dementi, proc tady zase rozebirate diskuze, vo tom kdo vyjel prvni a kdo ma vic panelu, tenhle rozhovor je vo el ninovy, odpovidal tak jak odpovidal, a autor napsal to co napsal, takze nevyrte sracky, pak uz se treba nikomu da takovyho rozhovoru nebude chtit...drzte hubu,,,,
jo brnoteam> ty drz taky hubu, vole ses taky machr a neschovavej se za brno.
KURVA JESTE JEDNOU precte si rozhovor, napiste sen peace pro elnina nic vic kurva ne proc furt ty diskuze kolem hoven.....

pro¨boha neverte tomu

proboha...lidi..tohle neni mozny.mam lopesa rad jakej je ale tohle je moc..strasne moc kecu...starsne moc.za a1 kdo jel z brna malovat byl RIS a VEUd pote ECROU SUPER ale urcite ne lopes...a pak vsichni ostatni..myslim ze byl me¨zi poslednima elnino..ale budis.tenhle rozhovor je naaranzovana sracka

skamer co se rozčiluješ

skamer co se rozčiluješ defo,čekaš na battle až bude jaro nebo leto,,to nema smysl když někoho vyzveš na battle je jedno jaky je počasi.A že o každym řikam že je toy a ultra pozer...TAK Mě řEKNI O KOM SEM TO řIKAL VOLE!!!!! vím o jednom člověkovi a to seš ty..
Ale tohle je debata o elninovi a ne o nas..el nina znam a pokecam si o tom s nim v pohodě a ty si dej odpal a čekej na počasíčko...prej seen &mode2 hahahahahahahhaaaaa to je vůl...

drzte hubu a malujte

drzte hubu a malujte

REALITA JE JINA,, NEž SE ZDA....

Tak hele Skamere ty se do mě vubec neser.maš plnou hubu kecu a skutek utek čekej do jara aby sme si dali battle a o mě se vubec nezminuj když mě neznaš!!!!
A k tomuhle članku.Nevím jestli stara generace jde do duchodu??,hehehhe ZAjimalo by mě el nino kolik si teda udělal v brně panelu v roce 2003???? když chodíš na 2-3 tejdně tak by si jich měl mít´už tak 20!!!!! jinak nesouhlasím se spousta věcma co jsou psany o brně ale nebudu to tady rozebírat.

dodatek

dari jen dve veci

1. kdyz delas rozhovor s nekym kdo ma milion panelu, slusi se tam dat vic jak tri obrazky
2. kdyz to jde tak uverejnul i crew page jako napriklad http://www.ustaf.cz/isk

nej panely

nej panely stejne dela(l) Phoe,Rabid a Mind.A taky se mi moc libi OPAL (UN)

el nino je ok

el nino je ok respekt....ziadne rečičky hmm je to krut...ajt..

el´nino forever

el´nino forever

ted kdyz si to ctu znovu tak

ted kdyz si to ctu znovu tak uz mi to nepride tak ironicky jako kdyz sem to napsal....posledni prispevek bran ironicky.....

to je mozna hezky ale panely

to je mozna hezky ale panely piva stojej za hovno

TOP

rulezz

....

NEJVIC PANELU NA MORAVE I V CR MA PIWO/AFDTX.FUY, NIKOLIV ELNINO

Houuuuuu

Hele vsem respekt jak el ninovi tak i PhatBeatz protoze
nebejt jich tak si nic neprectem!!Dik moc a jen tak dal!!! Ste nejlepsi HH web u nas tak si to neskurvete!!!!

tyhle rozhovory sou nejvetsi

tyhle rozhovory sou nejvetsi kotel respekt pro phatbeatz.....

graf...........

Jen tak dál!!!!!!!!!

Cistej zivot vic nic:o)

souhlasim s ostatnima,ma tam neco a podle toho vypadaj pieci...big respekt...Mel bych na el nina malej dotaz pokud se knemu negdo dostanete?Jak dlouho si jenom tak skecoval...nez se vidal (predpokladam) do ulic....a jestli byl nekdy toy...ikdyz otom pochybuju:o)

EL ´NINO

Velkej respekt,nic vic....

HC

Tak to je hardkor jak svine. Fakt real writer. Skoda, ze nejsou vsichni takovy.

pro 1ST1

Naštěstí jenom pro tebe, podle nás je to jedno a jenom "pár" osvícenejm jedincům dělá problém rozhovor s Blunkem najít.

no dobra, ale podle mne spis

no dobra, ale podle mne spis rozhovor s writerem patri do graffiti nez do recenze and reports...

co treba zkusit slozku Rozhovory?

Vono se totiž s Blunkem mluvilo....

hele ty vole jak se ted

hele ty vole jak se ted dostanu do diskuse pod blunkem, ten clanek nikde neni, i kdyz by podle mne mel bejt ve streeartu/graffiti ne? udelejte si v tom poradek...

big up el´nino, bez debat

big up el´nino, bez debat jeden z nejlepsich writers v cr....

narez

ninovo vypraveni ma urcity kouzlo, pribeh o securitas mi pripomel obsdobny, ktery se stal o par let driv na severu, ale paradni cteni. neznam jako cloveka, panelu jsem videl jen par, ale respekt, tusim ze vic jich ani nikdo z moravy nema. z toho jak odpovida to vypada, ze to ma v hlave srovnany a ze to neni takovej pablb jako machr medved co si honi triko pred kocickama na xchatu..takze no flame a respekt el'nino..

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166