GRAFFITI ROCK - kultovní legenda na DVD

px

Nové DVD Graffiti rock = totální oldskulová masáž z New Yorku. Stars: RUN DMC, KOOL MOE DEE, DJ JAZZY J, FAB 5 FREDDY, DOUG E. FRESH, SHANNON, NEW YORK CITY BREAKERS!

Na začátku 80. let spousta lidí vůbec netušila, že hip hop je právě na začátku, v období, kdy se začíná pomalu formovat, a že toho má ještě sakra hodně před sebou. Chlápek, jehož jméno je Michael Holman, se snažil zachytit počátky hip hopu, který teď hýbe celým světem, v dokumentu Graffiti Rock. Word up!

Pomocí svých televizních show "Graffiti Rock" a "TV New York" se snažil od počátku přinášet pravidelně novinky z hiphopové kultury a syrový zvuk a barvy ulice do obýváků všech domácností v USA.

V prvních dílech Graffiti Rock se objevovali lidi, které teď zná celý svět. Run DMC, Kool Moe Dee, Special K a brejkaři The New York City Breakers.

Nové DVD Graffiti Rock ukazuje také to, jak se "true underground" legendy setkávají po dvaceti letech působení na scéně. Po dvacetileté zkoušce odolnosti, kdy můžou s klidem říct, že pro hiphop udělali všechno, co mohli.

Graffiti Rock byla kdysi americká tv show, která ukazovala město New York vždycky z té druhé, "tmavší" stránky. Přišla na obrazovky právě tehdy, když začala hiphopová kultura růst a probírat se. Všichni věděli, že se něco děje a byl to určitě zvláštní pocit, být součástí toho všeho. Graffiti Rock je zpátky. Dlouho po tom, co chlápci nosili zásadně zvednutý límce a holky se oblíkali hlavně do hadrů svých kluků.

Když probíhala show v roce 1983, dokonce ani ti, co byli přímou součástí hh kultury nevěděli pořádně, kam to všechno směřovat. Půlka lidí viděla obrovskou hh explozi a druhá půlka si myslela, že se tomu všemu kultura říkat nedá. Bez ohledu na to, co to bylo pak, je Graffiti Rock pohledem zpátky do dob, kdy byl hiphop hodně velkej underground, a kdy být b-boy nebo b-girl bylo něco, na co mohl být člověk opravdu hrdý.

Hadry a účesy vypadaly často dost hloupě, ale byly prostě znakem kultury ulice. Úsměvy byly tak "real", jako už nikdy potom. Byla to totiž hlavně zábava. Neexistovaly věci jako milionový smlouvy a rapoví "umělci" se svojí vlastní řadou oblečení na jaro, léto, podzim a zimu. Všechno bylo striktně o značkách Adidas, Nike a Puma.

Na DVDčku Graffiti Rock můžete všechno tohle vidět. Lekce scratchování (stala se slavnou, když jí kluci z Beastie Boys vysamplovali na své Ill Communication album) působí úžasně. Není to rozhodně to, co můžeme vídat v dnešní době, ale je to zkrátka správná oldskůlová masáž, u které se pobavíte. Jednou z nejzajímavějších věcí na dvd jsou vystoupení Run-D.M.C. a Treacherous Three, s Kool Moe Deem. New York City Breakers předvádějí svou vlastní brejkovou choreografii a zatímco jejich modelům se možná pousmějete, věřte tomu, že o to, co předvádějí, se dodnes snaží celý b-svět.

Na dvd je také bonusová sekce, která obsahuje vystoupení spousty dnes známých a kultovních MC´s a DJ´s v malých suterénech, nahrávacích studiích a středoškolských tělocvičnách, včetně totálně oldskulového vystoupení Jazzyho Jaye a Douga E. Taky jsou tady promo spoty, graffiti footage, kde se neobjevuje jiné jméno, než Futura 2000 + skvělá část, kde Fab 5 Freddy rapuje před hromadou brejkujících dětí.

GRAFFITI ROCK - DVD

Výborný dokument o tom, že se celý život máme co učit.
Délka: 65 minut.
Stars: RUN DMC, KOOL MOE DEE, DJ JAZZY J, FAB 5 FREDDY, DOUG E. FRESH, SHANNON, NEW YORK CITY BREAKERS, …

Graffiti rock | screens

 • 01graffrockdvd
  01graffrockdvd
 • 02graffrockdvd
  02graffrockdvd
 • 03graffrockdvd
  03graffrockdvd
 • 04graffrockdvd
  04graffrockdvd
 • 05graffrockdvd
  05graffrockdvd
 • 06graffrockdvd
  06graffrockdvd
 • 07graffrockdvd
  07graffrockdvd
 • 08graffrockdvd
  08graffrockdvd
 • 09graffrockdvd
  09graffrockdvd
 • 10graffrockdvd
  10graffrockdvd

Komentáře

videl som 1 diel

YO this are sneakers...worrrrd..thiz are my gazzzele.....worrrd....I from from da moneymakerManhatan ....wrrrd

čisty old school treba videt !!!!!!

Uáááá

nejdrsnější ta pasáž breakdancová jak tam jedou postupně ve studiu celý v kombinézách přiléhavejch , drsný moves už tehdá :))

real!!!!

presne tak. super vec!

heh

..taky to mam doma, ale vhs nahranou ze supreme na vive. a jeste ne cely. kazdopadne zadny bonusovy vystoupeni k tomu nemam :(( je to sranda.

graffiti rock

props to Lili. tohle je classic shit, pure form, je přímo bytostně důležitý aby se všichni parchanti, který říkaj o sobě, že žijou hiphopem vrátili k filmům a dokumentům jako je tenhle. čumíme na tenhle shit v práci s Vildou každej den a musím jen říct, že tohle je absolutní bomba. lili, one love.

GRABNI TO

jo kup to grabni to a dej to do souteze na web ]]] to sem zvedav kdy se to zacne sirit undergroundovym podsvetim. lilith pekne to mas napsany. ]]]

Největší peklo hnedka

Největší peklo hnedka kupuju

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166