POINT má videoprojekci a vlastní web

Spolu s mým kámošem Alexisem jsme koncem podzimu sestříhali 25-ti minutový video o mym graffiti. 16.1. se na něj můžete zajít kouknout...16. 1. 2003 od 20:00 se bude konat premiéra videa POINTING od Alexise Zavialoffa a Jana Kalába v tanečním divadle PONEC. Zahájí JEZUS a 02RedStars. Proběhne výstava fotek: Graffiti a lidé kolem... Mejdan bude mít omezenou kapacitu 200 lidí. Možnost rezervace telefonem na kase divadla.


Rozhovor s POINTem


Na co a na koho se můžou lidi 16. ledna v divadle těšit?


Můžete se těšit na hardkor! :) Spolu s mým kámošem Alexisem jsme koncem podzimu sestříhali 25-ti minutový video o mym graffiti. Alexis je mimo jiný fotograf a taky točí, hlavně skejťáky. Seznámili jsme se v létě na Mystic Cupu 2001 a nějak mě začal točit při práci. Do Prahy jezdil celkem často (pochází z Francie), takže jsme za ty dva roky nasbírali materiál, který stál za to, aby se použil. Pomohl jsi i ty svýma záběrama například z prvního hip hop happeningu v metru na Náměstí repu. Kromě videa večer podpoří Jezus se svojí další scénkou, která přejde v breakdanceovou vložku od Sonica a kluků z 02Redstars. Tak by mělo vypadat zahájení. Na scéně by se mělo místo kulis objevit moje graffiti a aby toho nebylo málo, tak ve foyeru divadla budou viset fotky, který mi jsou milý a zachycujou prevážně lidi nebo situace, který jsem kolem malování prožil.


Má video nějakou kostru, nebo je to takový pokus o graffiti - dokument?


Kostru v podstatě má - chronologickou. Je to postavený na procesu vznikání. To znamena časosběry, animace, někdy jen pojezdy fotek.

Celý je to sestřihaný do mocnejch beatů. Neni tam moc zbytečnýho kecání - všechno je vidět. Třeba když jsem maloval Těšnov, tak tam se mnou Alexis byl
celých čtrnáct dní a točil. Za nejzábavnější považuju animace - vypadá to, jako by se zeď psala sama. Byl to úlet, to pred těma dvema roky dělat, ale stálo to za to.

Myslim, že v tom filmu jde najít i pointa... když už je od Pointa :-)

Těžko se mi to video zařazuje. Je to prostě něco mezi klipem a dokumentem.
Změnil jsi se, co se týká tvorby. Jaké je přesedlat z real ilegal / legal graffiti, ve kterém jsi byl jedna z hlavních postav pražské scény k 3D objektům, a co bylo tvým hlavním motivem?


Přesedlat. Já malovat neskončil. I když je pravda, že na vlaky už v Praze nechodim. Změnil jsem se. Přece jen maluju už od roku 1993. Pro mě je nejnádhernejší uchopit ten prostor. A diky momentálním zákonum je to o hubu. Ja sám mám podminečný zastavení trestu jako většina kluků co teď malujou. Ty 3D graffiti, to je pro mně něco docela novýho. Je to změna, ale v tom, jak přemejšlím, je to pro mně graffiti. Chci vidět něco po městě, když chodím ulicema. A výhoda je, že už to umím zařídit, aniž bych použil zeď...


Kromě jiného jsi zcestoval za graffiti kousek světa, kromě videa z USA, které proběhlo i v rámci KDS 2002 to bylo nejlepší kde? Máš ještě další sen, kam jet zamalovat?


Můj největší klukovskej sen byl udělat wholecar v NYC, a ten se mi splnil. Měli jsme to štěstí, a byly to pro mně nejlepší chvíle mýho dosavadního života. Díky tomu jsou mi už vlaky ukradený, potřeboval jsem se odpoutat, protože jsem to nějak moc prožival, to graffiti. Teď si v klidu dělam co si dělám, a už si v tom směru nepotřebuju nic moc dokazovat. Nádherný to bylo v Brazílii. To bylo perfektní, připadal jsem si volnej. Malovali jsme kdekoliv bez problemů, ráj. Prostě legál na každý zdi - to bylo tak uvolňující... Sluníčko, teplo, supr lidi. Jasně, že jsem zkoušel v Sao Paulu metro, ale nešlo. Chlapci se samopalama a tak. To byl kontrast oproti
zdem. Prostě metro v Sao Paulu je největší hardkor. V Riu jsme dali wholecar, tam to šlo. Možná byl první vůbec... V Evropě je to stejný jako u nás, ale jasně že dobrý!

Ani nevim, kam bych chtěl ještě jet malovat. Někam, kde to neznám. Nejzajímavější je potkávat lidi. Třeba bych se jel jenom flákat k moři. Ta zima je úmorná.
Vratím se k videu. Bude možné ho nějak sehnat?


Budu dělat VHS kazety, a ty dám tam, kde je každej sežene. :)) Plánoval jsem, že budou už na premiéru, ale Alexis dodělává poslední zvukový korekce. Je to perfekcionista. Modlim se, aby mi to na tu premiéru z Francie vůbec došlo včas.


Co takhle Praha a graffiti scéna dnešních dní? Máš k tomu co říct? Myslíš si o tom něco, nebo je to pro tebe historie?


I když si to pořád nechci připustit, tak je to historie. Prostě už neznám nový writery, nebombim po ulicích, nechodim na metro. Vlastně zjišťuju, že jsem mimo. To, že na zone udělám čas od času piece, to nestačí... Dřiv jsem si nedokázal představit, že bych viděl na metru panel, a nevěděl od koho je, a kdy a kde se udělal. Teď vidim písmena a nevim nic. Je skvělý, že to prožívaj další kluci. Jediný, co bych chtěl připomenout je - Nejdůležitější je styl. To, jestli je to krutý, cos namaloval, ať je to na čemkoliv. Zachromovavat umí každej looser.
Souběžně s videoprojekcí v divadle Ponec "konečně" :)) spouštíš svoje webový stránky ONEPOINT.CZ . Představ nám je, kdo je s tebou dělá?


Celej design, programování i hudbu dělal Štěpán Kleník, můj kámoš z gymplu. Smekám před ním. Dneska jsme to počítali, a už nám to trvá rok a čtvrt :)) Já jsem dělal nádeničinu, skenoval a upravoval fotky, připravoval odkazy, prostě takovou práci, kterou jsem pochopil. Už si připadám jak manťák. Jenom sedím u compu a čumim na svý graffiti, a nic novýho nemaluju. To je looz, ale zároveň takový mý osobní bilancovaní. Těším se ven. Na ty stránky se podívejte a uvidíte. Dali jsme tam věci od roku 93, je to takovej můj archiv. Každej se může zasmát, jakej sem byl TOY :))


Taková podivná otázečka, ale nedá mi, abych se nezeptal. Jak se žije undergroundovýmu studentovi - umělci v Praze? Máš všeho dostatek? :)))


Nemůžu si stěžovat. Zatím stále odolávám dospělosti a bydlím s rodičema = plná lednice, vypraný prádlo. Chodím do školy, kam skoro nechodím, protože Akada je pro svobodomyslne umělce. Prachy - chci víc. Ženský - všechny mě milujou!!! Kámoše mám! Rodinu mám! Hulení mám! (od Novýho roku dočasně nepálim). Žiju jak umim. To, že to občas dolehne a žije se těžce je normální. Na to si nechci stěžovat. Každej má D.
Ještě na závěr prozraď, co pan POINT chystá na jaro / léto 2003?


Něco mám za lubem, uvidíme. Bojim se, abych nezačal nenávidět svoje graffiti, protože jsem byl nucenej je mít každej den na očích... to mě už ani trochu nebaví.

Strašně se těšim na jaro!


Nějaký vzkazy? Pozdravy lidem?


Pozdravy pro všechny, co to dočetli až sem! Big big respekt pro Phatbeatz. Nejsem netovej surfer, ale na tyhle stránky občas mrknu. A jestli se chcete přijít 16.1. podívat, tak bych doporučoval zarezervovat si místo. Přece jen to je divadlo a ne klub. Mají tam jen 200 míst a vstupný je dobrovolný.

  


 

Komentáře

stranka

vsem doporucuju tu stranku... je uzasna!!!!!

dobry stranky??

Nevim jestli se da u ciste flashovych stranek mluvit o tom ze jsou dobry nebo promakly.. Kdyz jsou samotny fotky zobrazovany v cistym HTML tak proc cesta k nim msi byt vazana na instalaci nejakyho pluginu?
Namakly atd by to bylo kdyby to bylo informacne vytezitelny kazdou aplikaci co umi komunikovat http protokolem.

Stranky promakly :)

Moc pekny... cenim...

umělcům patří respekt a

umělcům patří respekt a ty ho máš pointore....

preklizkovy graffiti

suxx..jinak na zdi pohoda i kdyz to jde uz mimo normalni chapani

ok pridu....

ted du vomrknout ty stranky....cau

všechna writerská

všechna writerská čest..Respekt Point!.Už se těšim na video:))

ten kluk ví co prožil a

ten kluk ví co prožil a hlavně ví o čem mluví.No comment

--POINT--

Dokonaly :)

point

je vudce zavidim mu je to umelec vi co dela respekt

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování