Porušuje město Jihlava zákon?

px

V minulém roce bylo v jihlavě zadrženo pár kluků za writeřinu. Kluci šli proti §257 a po svém zadržení byli určitě podle zákona potrestáni (pokuta, podmínka, veřejně prospěšné práce, …). Minulý týden na stránkách jihlavských listů ve svém blogu 1. náměstek primátora Jihlavy Radek Vovsík zveřejnil jména oněch zadržených, předpokládám že bez jejich souhlasu. A jelikož je právě dnes 'Evropský den ochrany osobních údajů' mohli bychom se nad tímto pozastavit.

Jak se ve svém blogu zmiňuje, jsou zveřejněna pouze jména writerů starších 18-ti let, ale i tak mi přišlo zobrazení jmen na hraně zákona, ne-li za ní. Projel jsem web Úřadu pro Ochranu Osobních Údajů (www.uoou.cz) a narazil na moc zajímavé údaje které jsou zákonem o ochraně osobních údajů chráněna. Možná to bude vypadat tendečné vyzobané, to nechám na vás, ale vytáhnu zde část §4 ze zákona 101/2000 Sb.

§4
Vymezení pojmů

Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) osobním údajem jakákoliv informace týkající se určeného nebo určitelného subjektu údajů. Subjekt údajů se považuje za určený nebo určitelný, jestliže lze subjekt údajů přímo či nepřímo identifikovat zejména na základě čísla, kódu nebo jednoho či více prvků, specifických pro jeho fyzickou, fyziologickou, psychickou, ekonomickou, kulturní nebo sociální identitu,

b) citlivým údajem osobní údaj vypovídající o národnostním, rasovém nebo etnickém původu, politických postojích, členství v odborových organizacích, náboženství a filozofickém přesvědčení, odsouzení za trestný čin, zdravotním stavu a sexuálním životě subjektu údajů a genetický údaj subjektu údajů; citlivým údajem je také biometrický údaj, který umožňuje přímou identifikaci nebo autentizaci subjektu údajů,

Celé znění zákona najdete zde.

Pokud najdete v plném znění, nebo pozměňovacích zákonech vyjímku která dovoluje zveřejnovat údaje podle kterých lze identifikovat fyzickou identitu (jméno, fotografie, …), budu určitě rád za odkaz. Mě se totiž během chvilky povedlo dohledat že pan Vovsík bydlí zřejmě ve stejné ulici jako jeden ze zveřejněných writerů.


Blog Radka Vovsíka včetně bouřlivé debaty naleznete zde: http://www.jihlavske-listy.cz/blog/2008/01/23/sprejeri-nejsou-anonymni/t...

Komentáře

jee hele internet

Mgr. Radek Vovsík
Březinova 4058/130
586 01 Jihlava
tel: +420.604.833334 (pred casem byla jeste pevna / predpokladam ze se nedovolate)

Byt je psan z poloviny na manzelku ktera vystupuje jako majitelka: Edita Vovsíková.

a hele: 'Seznam schválených žadatelů o půjčku z FRB-J (Fond Rozvoje Bydlení - Jihlava) pro rok 2005' (manzelka radniho to vskutku potrebuje)
http://www.jihlava.cz/vismo/dokumenty2.asp?id=274163

zdroje:
http://www.jihlava.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=5967&id_u=1130
http://www.zlatestranky.cz/bs/d/vovsikova-edita-jihlava/WRb8d6ef5923a4e3...
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?typ=jednotka&id=13952510707

tak vypada neco z internetoveho hledani / uvidime jak dlouho budou fungovat odkazy na jihlava.cz

socialek

Zmrdi

Hej vy píčusové, když ste takový ubožáci, že neumíte dělat umění, tak ho nedělejte. Ty vaše cákance maj asi stejnou výpovědní hodnotu jako psí chcanec na zdi.

zabit ho!!!!!

zabit ho!!!!!

ten debilek asi lehce

ten debilek asi lehce nabyl... doufam ze zemre v bolestech a jeho deti budou malovat... muhehahe debil

to je kunda...jeste ze se mi

to je kunda...jeste ze se mi to nestalo...todle se nesmí stávat sakra!!!boj proti nemu!

to si pis ze bydli ))))

to si pis ze bydli ))))

jojo

. nahodicky jsou to ,)

Mehehehehehe! ... .

Mehehehehehe! ... . .

Jihlava nabírá tempo.....hezkééé :)))))

...

v USA je taky seznam pedofilů na internetu v některých státech. Jako je to samozřejmě smutný, ale ty lidi se rozhodli sami, že budou dělat graffs. Druhá strana je zda se stejnou energií bude starosta předkládat své majetkové přiznání, které by také mělo byt k nahlédnutí.

na tom neco bude.)) taky by

na tom neco bude.)) taky by mohli zverejnit vsechny uplatny a zkorumpovany fizly...fuck off police!!

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování