Přednáškový cyklus Akademie výtvarných umění v Praze

V letním semestru 2008 pokračuje na Akademii výtvarných umění v Praze v pořadí již třetí řada přednášek mladých umělců a teoretiků, kteří jsou zváni, aby hovořili o vlastní práci. Cyklus je určený studentům, akademické obci i širší veřejnosti.

První březnová přednáška uvede konceptuální tvorbu významné slovenské umělkyně Denisy Lehocké v podání umělce a kurátora Borise Ondreičky a teoretika Víta Havránka. Následující termín je věnován hudebnímu duu Lubomír Typlt — Ondřej Anděra ze skupiny WWW, v jejíchž vizuálně pojatých klipech ožívají postavy z Typltových obrazů. Exkurs do zahraniční scény doplní mexický videoartista a performer Enrique Ježik a holandský multimedialista Erik Olofsen, kteří se na podzim představí samostatnými projekty v centru současného umění MeetFactory. Prezentace slovenské videoartistky Slávy Sobotovičové a české umělkyně pracující s médiem malby Patricie Fexové proběhne v mezidobí jejich společných výstav v Karlín Studios a na pražské Staroměstské radnici. Cyklus letního semestru zakončí kurátor a teoretik umění Michal Koleček, který představuje jednu z klíčových postav současné ústecké umělecké scény.

Přednášky vznikají ve spolupráci s Koko, DigiLabem, VVP AVU a MeetFactory, jsou on-line vysílány a archivovány na internetové adrese http://dl.avu.cz.

Přednášky se konají vždy ve středu od 18 hod v aule AVU, U Akademie 4, Praha 7, 3. patro.

05/03/2008 Denisa Lehocká (SK) / představí Boris Ondreička a Vít Havránek
12/03/2008 Lubomír Typlt (CZ) / malba + Ondřej Anděra - WWW (CZ) / hip hop
19/03/2008 Enrique Ježik (MEX) / video art a performance
02/04/2008 Erik Olofsen (NL) / multimedia
16/04/2008 Sláva Sobotovičová (SK) / video art + Patricie Fexová (CZ) / malba
14/05/2008 Michal Koleček (CZ) / ústecká scéna

AVU

Lubomír Typlt / malba + WWW / hip hop (CZ)
Jádro hudební skupiny WWW, spjaté s prvopočátky hip hopu u nás, se vytvořilo kolem osobnosti Ondřeje Anděry aka Sifona. Navázal na sebe okruh lidí, k nimž patří kromě J. Zajíčka, J. Málka také malíř Lubomír Typlt. Anděra s jejich pomocí opracovával svůj audiovizuální sen, který se posunul od avantgardní podoby hip hopu k temné hudební psychedelii a surrealistické výpovědi; to vše okořeněné oživlými postavami z Typltových obrazů.

Přednáška proběhne v Digilabu AVU (aula), U Akademie 4, Praha 7 v 18:00, je veřejná a on-line vysílaná a archivovaná na adrese: http://dl.avu.cz
organizuje: DigiLab a VVP AVU v Praze, KOKO a MeetFactory.

Typlt - WWW

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování