DJ Vadim vystoupí v Roxy - Soutěž o 2 vstupy

Člověk s největším vytížením v hudebním průmyslu? Neúnavný? Nezničitelný? Berte to jak chcete, fakt je, že když Vadim poprvé slyšel frázi "Don´t sleep", nevzal to obrazně.

Roxy Promotion & D Smack U present

 

Dj VADIM & RUSSIAN PERCUSSION BAND

djs: Wich & Trafik

 

čtvrtek 22.1.2004 od 19:00 - roxy, dlouhá 33

vstupné: 220 kc predprodej / 250 Kc na miste

 

sestava kapely:

DJ VADIM

MC YARAH BRAVO

MC BLU RUM

DJ WOODY

 

V posledním desetiletí, bylo jen málo lidí schopných vložit tolik energie do specifického druhu kultury, který milovali - zakladatel značky Jazz fudge v roce 1995, producent, promotér, sběratel desek, moderátor v rádiu, občasný graffiti writer, dj. Zkrátka, Vadim naložil se svým časem podle nejlepšího svědomí. Když si odmyslíme všechny ostatní aktivity a necháme pouze djing, díky němu se podíval v podstatě do všech zemí v Evropě, celé severní Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska, Izraele, Turecka, Jižní ameriky, Jihovýchodní Asie - výčet notoricky známý u všech djů, ale ne každý to stihl během jednoho roku jako Vadim. Zahrál si s DJ Krushem, Company Flow, The Roots, Pharcyde, Public Enemy, Beat Junkies, Dilated Peoples, Kraftwerk, Ed Rush, Morcheeba nebo Paul Wellerem a také na festivalech Glastonbury a Moscow street ball festival (návštěvnost přes 40.000 lidí). Popsat tohoto muže jen jako světoběžníka je vůči němu zřejmě křivda.


V roce 1992 si Vadim Peare pořídil sampler a začal pracovat na budoucích singlech "Abstract Hallucinating Gases" a "Headz Ain't Ready" (obě vydal roku 1995 na svém labelu Jazz fudge). Později se upsal Ninja tune a jeho první regulérní album "USSR repertoire" spatřilo světlo světa koncem roku 1996. Z těchto ranných a velmi experimentálních záležitostí (Vadim hodně pracoval s hluky a ruchy) a jeho debutu vznikla remixová deska "USSR reconstruction" na které figurují jména jako DJ Krush, Kid Koala, Mark B nebo Silent Poets. V roce 1999 vyšlo "abstrakt funkové" album "The Isolationist" produkované Vadimem, scratchované DJ Primecutem a nazpívané newyorskou hardcore rap crew Antipop consortium (v současné době podepsanou pod značku Warp, pod kterou by jste našli napřiklad i Autechre).

Všechny předchozí události vyústily do jeho zásadního alba "USSR: Life From The Other Side" (Ninja Tune 1999). Nahrávka, která sdružuje Co Flow, the Scratch Perverts, Iriscience (z Dilated Peoples), Blade a mnoho dalších obsahuje i track "Your revolution" (feat. Sarah Jones), který svého času způsobil ve spojených státech pořádný rozruch; tato skladba byla zakázán organizací FCC (rádioví regulátoři v USA) kvůli vulgárním a provokativním textům, ačkoli Sarah Jones jen parodovala slova a názory mainstreamového rapu a r´n´b, které můžeme dnes a denně slyšet na každém druhém rádiu. Při té příležitosti dj Vadim také sestavil živou kapelu The Russian percussion -Mr. Thing (gramofony), Killer Kela (beat box), Blu rum 13 (mc), John Ellis (klávesy) a Vadim (gramofony). Tato sestava odehrála více než 200 vystoupení ve většině evropských států (u nás byl projekt ke slyšení na pražské sedmičce nebo letos na Hiphop kempu) a Severní Americe.


Jeho třetí "U.S.S.R." album spatřilo světlo světa v roce 2002 a hostují na něm jména jako Yarah Bravo, Phi-Life Cypher, Vakill, TTC, Demolition man. Zatím poslední Vadimův počin nese název Stereo pictures vol. 03 a reprezentuje brilantní výsledek spolupráce Jazz Fudge records a francouzské Mk2 music. Kompilace o 23 skladbách obsahuje tracky od těch nejlepších z nejlepších - jména jako dj Food., Mr. Scruff, dj Shadow, Photek, 4 hero a další mluví sami za sebe.


Soutěžní otázka


Jaké je pravé jméno Dj Vadima?


 

Odpovědi posílejte na tento email a připište prosím i telefon na Vás. Soutěž končí 15.1.2004

Komentáře

KONEC SOUTEZE O 2 VSTUPENKY

Lístky vyhrává Alena K. - Gratulujeme
Výherce vylosoval PhatBeatz php robot.

Wadim=Matej

Wadim=Matej

2 Matej

Bez tebe by to zřejmě nikdo nezjistil, diky za každýho Matěje Sherlocka který u nás žije a dýchá společnej vzduch.

tiskovka

ja jen tak, ze tenhle clanek je jen zkopceny tiskovy info od roxy.. (rikal sem si, jestli by si dal nekdo - teda tacud - takovou praci vysmolit takhle obrovitanskej zivotopis)..

VADIMGRAD YO !

sieg sieg mama dj vadim !
http://raplounge.de dobry video tam :s)
uz se tesim

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Akce

GRAFFITI ROCK JAM #13

2.5.2020 (11:00)
legální stěna PBS, Třebíč

13. Graffiti Rock Jam na legální stěně PBS v Třebíči.
Zajištěn pitný režim i občerstvení, stejně jako mobilní Pantograff art store stánek s prodejem barev, latexů atd.
Afterparty klub B, Rap, DJs…

začátek: 11.00
vstup: zdarma
info: www.facebook.com/events/469390010444166