HUDBA OHNĚ - Radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále

px

Dějiny populární hudby 20. století nejsou jen přehlídkou módních trendů nebo zapomenutých hitů. Masová kultura se může stát i arénou neviditelných kulturních válek, v nichž o místo na slunci bojují ti, které jinak nikdo nechce slyšet. Jak z tohoto impulsu vznikly hudební žánry blues, jazz, funk nebo hip hop odhaluje kniha Karla Veselého nazvaná Hudba ohně, která právě vychází ve vydavatelství Bigg Boss s obálkou a doprovodnými ilustracemi Vladimíra 518.

Publikace s podtitulem Radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále na více než čtyřech stech stránkách vypráví fascinující příběhy z dějin tzv. černé hudby a do historických a myšlenkových souvislostí zasazuje také fenomény jako jsou rap, stand-up komika nebo třeba zombie filmy. James Brown, Michael Jackson nebo George Clinton jsou představeni nejen jako hudební géniové, ale také hrdinové boje Afroameričanů za rovnoprávnost. Historky, hity a slavné desky se v knize stávají počátečním bodem kulturologických analýz s mnohdy provokativními závěry. Hudba ohně je bezpochyby přelomovým počinem české hudební publicistiky a domácímu čtenáři vůbec poprvé představuje psaní o popu jako vzrušující ohňostroj idejí. Čtení o populární hudbě ještě nikdy nebylo tak myšlenkově výživné!

Knihu Hudba ohně lze už dnes objednat na e-shopu vydavatelství Bigg Boss. Oficiálně vychází 6. prosince 2010 a k dostání bude v knihkupectví Neoluxor a vybraných menších obchodech jako Rekomando nebo Phono (celý seznam je k dispozici na webu). Od ledna bude k dispozici v distribuční síti Kosmas po celé České republice. Doporučená cena knihy je 330 Kč.

Slavnostní veřejná release party Hudby ohně se odehraje 15. prosince v prostorách Roxy / NoD za účasti hostů a DJů, kde bude možnost si knihu nechat podepsat autorem.


HUDBA OHNĚ

Podtitul: Radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále
Autor: Karel Veselý

Rozsah: 440 stránek
Rok vydání: 12.2010
ISBN: 978-80-903973-1-6
EAN: 809039731X
Cena: 330,-

HUDBA OHNĚ - Radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále | cover

HUDBA OHNĚ - prolistuj online

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování