Rozhovor s Rytmusem - raperem Kontrafakt

px

Přečtěte si rozhovor s Rytmusem, raperem ze slovenských Kontrafakt.

Interview s Rytmusem - raperem Kontrafakt (Piešťany / SK)

Ahoj, prozraď co ty a Vaše kapela zrovna chystáte v nejbližší budoucnosti?

R:Tak už delší dobu připravujeme vinylový maxisingl který bude asi zároveň předzvěstí celého alba které je na řadě. Zatím nevíme kdo to vydá ale v úvahu připadá vícero nezávislých vydavatelství.

Taky patříte do kategorie kapel "kočovníků"....Jak často hrajete, nebo jezdíváte po zemích česko-slovenských? Těšíte se do Prahy?

R: Dříve více ale teď tak 2-3x do měsíce. Je trošku méně času, kluci z kapely studujou a tak....do Prahy se těšíme vždycky, vlastně kamkoli na koncik....

Tady v Čechách, a počítám že i na Slovensku jste považováni za jednu z nejlepších hiphopových živých kapel - rap, kvalitní beatbox, Aneškovy scratche a vše kolem je velmi sehrané, strhnete s sebou vždycky spoustu lidí. Tady v Praze se těšíme - jaký bude Váš koncert onoho 19.3. v Akropoli? Chystáte nějaká překvapení?

R: Ani ne, ale chceme udělat co nejlepší koncert se vším všudy. Jen s námi nebude náš klasický koncertní Dj - Aneška protože má zkoušky na škole, takže se za gramci objeví Vec z Trosek - takže v tom to bude možná trošku jiné, dramaturgicky se to ale nebude nijak odlišovat.....

Viděl si film 8 mile?

R: Zatim ne

Jakej máš vůbec názor co se týká onoho "rozporuplného" Ema?

R: Je to profík v tom co dělá - výbornej rapper. Ale vůbec se mi nelíbí to promo kolem, a vůbec tvář toho hiphopu kterou jakoby reprezentuje.


Kontrafakt - Piešťany

V současné době asi nejznámější a nejlepší slovenská hiphopová kapela ve složení 2mc´s a 1 Dj. Celé jejich vystoupení je protkáno nejrůznějšími kolážemi beatboxu, scratchů a rapu v dokonalé koordinaci, specifická lyrika. Dvorním producentem kapely je známý slovenský Dj a producent Robo aka Hajtkovič - který v současné době produkoval právě vycházející album kluků z Petržalky - Nazov Stavby. Rytmuse jsme mohli slyšet například v české hymně "Noc je ½.. od Indy a Wich. Kontrafakt vydali v koprodukci pod taktovkou projektu Špinavý HR produkt dvě věci na čerstvé kompilaci "From Amsterdam to Praha" - velmi originální podklady, čistý rap a show. Toto je Kontrafakt.

DJ Vec - Zlaté Moravce

Asi nejznámější Slovenský Dj, producent a výborný rapper v jedné osobě, člen legendárních Trosek. Autor legendárních singlů "Čakám na den" nebo "Atmo Rytmo, vítěz československého Technics DMC - šampionátu v djingu 19.3. v Akropoli odehraje set společně s Djejem Trafikem. V současné době můžete slyšet jeho tvorbu na již zmíněné kompilaci "From Amsterdam to Praha" v pecce "Calex City 2001" kterou produkoval, nascratchoval a narapoval.

DJ Trafik - Praha

Pražský battle Dj, výborný technik a momentálně velmi progresivní postava pražské, potažmo české hiphopové scény. Jeho scratche jste mohli slyšet na dnes už provařeném remixu hitu PSH "Praha" nebo v tvorbě pražského emceeho Phata který nedávno vydal svou nuskoolovou a nutno dodat povedenou "Frekvenci P.H.A.T.".

Oceněn různými tituly v djingu se momentálně věnuje novým trikům a spolupráci coby scratcher s pražským tanečním projektem Stephunk T.

02 Redstars Selection - breakdance, Praha

Kru, kterou prošla spousta známých jmen - kru která reprezentuje špičku českého breakdance ledovce předvede v Paláci Akropolis krátkou show v průběhu koncertní části večera, takže je se na co určitě těšit.

Komentáře

ubožák kazajku na něj

rytmus je naprostej zoufalec co nemá vlastní nápady a měl by se nechat lečit byl bych zvědavej jak bys dopadl kdybys mimo záznam kamer neměl desítky rádoby kamarádů no prostě bys dostal na hubu jsi chudák a bez ega(kterej vždy byl lepší)by ses válel v parku a byl bys wreck

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování