TIKAJÍCÍ MUŽ - Dokument o kapele WWW a výtvarnu Lubomíra Typlta

px

Nový dokument o dnes již kultovní formaci WWW aktuálně natáčí nezávislá společnost Introspekt film, pod režisérskou taktovkou Marka Lančariče. Projekt Tikající muž bude kombinací dokumentárního a hraného filmu. Zkontrolujte si info a teaser k dokumentu.

TIKAJÍCÍ MUŽ

Předpokládaná stopáž: 90 minut
Technologie výroby kombinovaná, archivní materiály, HDV, full HD s filmovými objektivy
Realizace v průběhu let 2009 – 2010

Námět: David Běla
Scénář: Marek Lančarič, Kryštof Kotík
Zvuk: Jiří Čupr
Kamera Jakub Ševčík, Marek Čihař, Dimitri Chmelnicki
Výtvarník: Jindřich Novák
Střih: Pavel Kern
Režie: Marek Lančarič
Produkce: David Běla
Účinkují: Lubomír Typlt, Ondřej Anděra, Pinokio, Konvoman (figura rytíře), Lela Geislerová, Milesa, Wladimir518, Jiří Korn, Miroslav Krobot, Josef Bolf, Michal Romeo Dvořák, PhDr. Miroslav Cuhra (psychiatr), Cossiga, Lesík Hajdovský a Manželé, a mnoho dalších


„Slibujeme zajímavý projekt, který mapuje minulost, přítomnost a budoucnost skupiny WWW – jedné z nejzajímavějších uměleckých skupin současnosti a blízké budoucnosti! WWW jsou ojedinělým úkazem tuzemské hudební, ale i výtvarné scény. Natočili první hip hopový videoklip Noční můra, patří mezi první rapové skupiny v Čechách.
WWW jsou odlišní a originální, tudíž jsou hodni toho, aby jejich doposavadní zásluhy v oblasti kultury byly zdokumentovány a odhaleny široké veřejnosti.“
, uvedl režisér Marek Lančarič.

Tématem dokumentu budou hlavně WWW a výtvarno Lubomíra Typlta. Dále pak historie českého hip hopu v kontextu s WWW, a v neposlední řadě experimentální audiovizuální činnost této formace. Autoři zdůrazňují vizuální stránku díla a jeho stylizovanou symboličnost.

Skupina WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let. Společně s PSH a dalšími skupinami, utvářeli tehdejší hip hopovou subkulturu, která je do dnešní doby spojována s graffiti, rapem a breakdance. Postupem času si vytvořili vlastní směr, vlastní proud, vlastní styl, který se stal jejich rukopisem - těžko definovatelný žánr na pomezí experimentální tvorby, rapu a poezie. WWW jsou ojedinělí právě spojením forem jako je hudba, slovo a obraz. Proto cena Revolver revue za rok 2009 připadla právě jim.

Cenou Revolver revue byly oceněny desítky českých tvůrců. Skupina se tak řadí mezi nejmladší oceněné undergroundové tvůrce současnosti. Umělecký potenciál skupiny však již delší dobu přesahuje evropskou úroveň.

„Na konceptu Tikajícího muže s námi spolupracuje Ondřej Anděra, Lubomír Typlt, David Vrbík, a další zajímaví tvůrci. Natáčecí období jsme zahájili počátkem roku 2010, premiéru můžeme očekávat koncem roku 2011, nebo počátkem roku 2012. To je závislé na dalších partnerech, s kterými vedeme jednání.“ uvedl producent projektu.

Mezi současné partnery projektu patří Red Bull Česká republika, FreeSam, Art media service, Bigg Boss, a v neposlední řadě bychom rádi poděkovali Institutu Dokumentárního Filmu, který svou roli v podpoře českých dokumentů plní opravdu skvěle.

Krátký teaser Tikající muž byl poprvé prezentován na závěrečném koncertu, v rámci turné k albu Tanec sekyr, který se uskutečnil v pražské Meet Factory. Dále nám byla umožněna příležitost prezentovat teaser na přehlídce dokumentů České televize, v kině Atlas.

Všichni ostatní, kteří dosud neměli šanci shlédnout teaser na zmíněných akcích, tak mohou učinit zde v online podobě.

WWW

Tikající muž

 • TikajiciMuz_01
  TikajiciMuz_01
 • TikajiciMuz_02
  TikajiciMuz_02
 • TikajiciMuz_03
  TikajiciMuz_03
 • TikajiciMuz_04
  TikajiciMuz_04

Komentáře

Je dokument někde k sehnání?

Je dokument někde k sehnání? (dvd,online) Hledám ho už hodně dlouho.

Těšim se, moc se těšim.

Těšim se, moc se těšim.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování