Prago Union - Bezedná noc / Černá (2012)

px

Některý noci jsou bezedný. A jestli jste mysleli, že ode dna už se dá jen odrazit, tak bacha, i některý dna jsou bezedný. Kato ve videoklipech připomíná svůj temný projekt Rigor Mortiz se kterým v roce 1997 vydal desku Až na věky….

Proč klip, který měl být za 4 týdny, pak za 6, bude nakonec až za týdnů 12? Protože udělat "nějakej" klip rychle umí každej jouda, ale technicky a hlavně časově velice náročná počítačová postprodukce vyklíčovaných scén točených na zeleném pozadí prostě trvá.

Nebude to přeplácaný počítačový kýč? Úplný zlato kočičí. Vůbec. Jsou tam průlety kamery. kolem Kata v akci. Ale ne říší fantazie. Říší hnusnýho reálu. Průlety zasazené do pošmourných reálií nočních ulic, starých domů a chátrajících továren. Studenej pot. Skřípání chybějících zubů. Smrádek jak z ulice a chládek jak z márnice umí dýchnout, aniž by člověk navštívil 5D kino. Ten zvláštní tanec na hraně, kdy tě něco děsí a fascinuje zároveň. Nevíš, jestli husina naskakuje proto, že se těšíš nebo spíš bojíš. Těš se. Třes se.

Nervózně těkavý Kato. Maro, vzor kanadský dřevorubec. Měsíc v obřím úplňku, co se objeví jednou za padesát let. Sugestivní herec. Maketa mrtvoly… Ty všechny v klipu uvidíte. Točilo se dlouho a i přes syrově neveselý výsledek vznikla veselá historka z natáčení: „Natáčíme s velmi reálnou maketou mrtvoly na frekventované noční ulici.  Čekáme haló. Mnoho drastických reakcí kolemjdoucích a minimálně jednu návštěvu policejní hlídky… Místo toho si jen ověřujem pravdivost Katova textu: ani mrtvola s námi nehne. Lidé projíždějící kolem v autech sice podivně zvedají hlavy a dívají se přímo na mrtvolu, ale nikdo nějak výrazněji nereaguje ani se neptá... A policie? Nebuďte bláhoví“.

Prago Union - Bezedná noc (2012)

Prago Union - Černá (2012)

Komentáře

Rigor mortiz! Nejlepší

Rigor mortiz!
Nejlepší projekt který ukázal že rap nemusí být vždy veselí, pecky typu dáblovo dítě atd jsou hodně daleko!
Deph je pro mě je velký umělec.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML tagy: <a> <em> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování