Stop Zevling vol. 14 - festival zážitků, sportu a hudby!

Hlavní myšlenkou a cílem festivalu je podpořit děti a mládež ve sportu, aktivním trávení volného času a v realizaci svých vlastních projektů.

Stop Zevling festival pravidelně oživuje veřejný prostor na periferii Prahy, Černém Mostě a letos nabídne opět pestrý a bohatý program.

„Letos je velmi náročný a specifický rok. Lidi musí najednou čelit spousty výzvám, změnám a nejistotám. O to více je důležité, abychom se sjednotili a byli více spolu a pomáhali sobě i okolí. Člověk nikdy neví jaká nová šance či příležitost se může objevit. Festival Stop Zevling může být prvním krokem, jak být aktivní a vykročit dopředu“ říká hlavní pořadatel festivalu Vojtěch Havlovec.

Festivalový den otevírá charitativní běh pro Klub Cystické fibrózy. Je připraveno několik kategorií, jak pro děti, rodiče s kočárky, tak vozíčkáře. Hlavní závod mužů a žen se poběží na 6km. Výtěžek ze startovného bude věnován Klubu Cystické Fibrózy.

Jednou z novinek letošního festivalu je sjednocení sportovní části s kulturním programem. Vše se letos odehraje na jednom místě v rámci parku v Čerňáku a okolí Plechárny.

Vedle tradičních sportovních turnajů jako je nohejbal, fotbal, streetball nebo ping-pong se objeví i netradiční a málo známé sporty: Footvolley, Ladder Golf, Mölkky, Indo Board, Rollors, Fotbal Kroket, Crossminton a mnoho dalších. Speciální lahůdkou pak bude žonglovací workshop.

Pro siláky je připraven Iron Man, kde si můžete ověřit, jak jste na tom se svou fyzičkou a posunout limity zase o kousek dále.

Pro dětské návštěvníky se chystá dětská olympiáda, skákací hrad, Lego4bricks, dětské dílničky, soutěže a divadlo s představením Ufoun je kamarád.

Osvěžující část programu zajišťuje naše Gastro Zóna, kde si na své přijde jak vegan, tak masu libující gurmán. Pestré a lahodné menu obstarají Vegan Grill, Pirohárna, Boss Burgers, Café Bike, Pečeme na To ! + Coffee spot, Restaurace Šimanda a Black Bridge Kebab.

Pro milovníky aut a tuningu je věnována oblast Mercher stage a Tuning Xperience.

BMX Contest je již stálým a velmi očekávaným pilířem programu a letos tomu nebude jinak. V průběhu dne budeš moci sledovat dechberoucí triky odvážných riders. Kousek od nich se pak rozjede barevná symfonie v rámci Graffiti exhibice.

Odpočinout si budete moci v IKEA chill out zóně a nasbírat potřebnou sílu na hudební část programu.

United Flavour představí své nové rytmické album Here to Stay, MikkiM spolu se svým parťákem Davem Trumpeteerem naloží svým setem celému Čerňáku. Milovníci kytarového umění si přijdou na své s Justinem Lavashem. Speciální set chystá Selector Boldrik a jeho přátelé - Mr. Cocoman, Dr. Kary, Emsa, Elly Z, Dorsey. Veliký kotel očekáváme při rap show Pridenyyyho. Zazní jeho hymna Kante ?

Hudební část pak zpestří talentovaný Adlan, který bude reprezentovat Černý Most a ukáže ti svou kvalitu.

V průběhu dne se můžete zúčastnit bohaté tomboly a zasoutěžit o jednu ze zajímavých cen.

Festival Stop Zevling je pro všechny zdarma a slibuje skvěle strávený den ať už s přáteli nebo rodinou. Přijďte se inspirovat!


Stop Zevling vol. 14